Millet İttifakı İzmir'de miting düzenledi (2)

Millet İttifakı İzmir’de miting düzenledi (2)

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs’taki seçimlerin arbedeyi değil ülkede barışı ve kucaklaşmayı sağlayacağına inandığını söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’nın Kordon Boyu’nda düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, İzmir‘in kuruluşun ve kurtuluşun kenti olduğunu vurguladı.

Katılımcıların “Halkın umudu Kılıçdaroğlu” tezahüratına “Benim umudum sizlersiniz. Birlikte Türkiye’nin içine düştüğü bu durumdan Türkiye’yi çekip çıkarmamız birlikte olacak.” karşılığını veren Kılıçdaroğlu, ne olursa olsun tüm mahzurları yıkacağını ve “Türkiye’yi aydınlığa kavuşturacağını” söyledi.

Kılıçdaroğlu, seçilmeleri halinde hiçbir ayrım yapmayacaklarını ve 85 milyonu kucaklayacaklarını kaydederek, “Oy versin vermesin, kim haksızlığa uğradıysa Bay Kemal onun yanında olacaktır. Zira adalet kavramını büyütmemiz lazım. Adalet her yerde olmalı. Bunu sağlayacağız.” dedi.

İzmir‘de 215 bin 650 gencin bu seçimde birinci kere oy kullanacağını aktaran Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Bu seçimler gençlerin kendilerini göstermeleri gereken seçimlerdir. Bu seçimler demokrasiyi yine inşa etme, hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği, bayan erkek eşitliğini sağlama seçimidir. Bu seçim hengame değil barışmayı sağlama seçimidir. Bu seçimler kucaklaşma seçimidir. Bu seçimler Türkiye’ye demokrasiyi getirme seçimidir. 5 milyon 300 bin genç birinci sefer sandığa gidecek ve oy kullanacak. Gençlerimiz tarihe bir not düşecekler.”

Gençlerin ümitsizlik içinde olduğunu öne süren Kılıçdaroğlu, “Sizin hayaliniz Bay Kemal’in gayesi olacak. Onların tamamını gerçekleştireceğiz.” sözlerini kullandı.

Mitingin sonunda Millet İttifakı’nı oluşturan siyasi partilerin genel liderleri ile Ankara, İstanbul ve İzmir büyükşehir belediye liderleri, eşleriyle halkı selamladı.

(Bitti)

Kaynak: AA / Halil Şahin – Siyaset