MERSİN'DE 1 MAYIS KUTLAMASINDA 'DÖVİZ' GERGİNLİĞİ

MERSİN’DE 1 MAYIS KUTLAMASINDA ‘DÖVİZ’ GERGİNLİĞİ

MERSİN’de, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı. Kutlama sırasında bir bayanın açtığı ‘Genel-İş satılmış sendika’ yazılı döviz açması, kısa müddetli gerginliğe neden oldu.

Kentte sabah saatlerinde eski Tevfik Sırrı Gür Stadyumu önünde toplanan sendikalar, demokratik kitle örgütleri, dernekler, öğrenciler ve çalışanların oluşturduğu kortej, Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü. Burada müzikler eşliğinde halay çeken iştirakçiler, 1 Mayıs Marşı’nı okudu. Emek ve Demokrasi Platformu ismine ortak basın açıklamasını Devrimci Emekçi Sendikaları Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı Genel – İş Sendikası’nın Mersin Şube Lideri Kemal Göksoy okudu. Akabinde mahallî sanatkarlar sahne alarak konser verdi.

Kutlama sırasında bir bayanın ‘Genel-İş satılmış sendika’ yazılı döviz açması kısa müddetli gerginliğe neden oldu. Birtakım sendika üyeleri bayanın elindeki dövizi almaya çalışırken, alanda bulunan güvenlik güçleri ve iştirakçilerin müdahalesi ile gerginlik son buldu. Daha sonra bayana müdahale etmek isteyen sendika üyeleri alandan uzaklaştırıldı. (DHA)

GÖRÜNTÜ GEÇİLİYOR

Haber: Soner AYDIN/MERSİN, (DHA)-

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Şimdiki