Mansur Yavaş: Geçmiş iktidarın ekonomiyi düzelteceği konusunda en ufak bir inancınız var mı?

Mansur Yavaş: Geçmiş iktidarın ekonomiyi düzelteceği konusunda en ufak bir inancınız var mı?

HABER: BERKAY VAROL / KAMERA: FATİH NAZIM EFE

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Lideri Mansur Yavaş, Isparta’da; “Bu saatten sonra geçmiş iktidarın ekonomiyi düzelteceği konusunda en ufak bir inancınız var mı? Tek kişinin idaresiyle varılacak bir yer yok, onun için 6 kişi yan yana geldi. Gençler sizlere güveniyoruz. Bir, bir arada olacağız, ayrışmayacağız. Bunların boş laflarına bakmayın, en düzgününü yapacak, şatafata, israfa artık masraf yok. 14 Mayıs’ta birinci çeşitte Genel Liderimizi Kemal Kılıçdaroğlu’nu seçiyoruz. 15 Mayıs’ta Kızılay Meydanı’nda toplanıyoruz, Çankaya’ya yürüterek, Mustafa Kemal Atatürk’ün koltuğuna da kendisini oturtacağız” dedi.

CHP Genel Lideri ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu; 14 Mayıs seçim çalışmaları kapsamında bugün Isparta’da miting yaptı. Mitinge; Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal ve Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Lideri Mansur Yavaş katıldı.

Yavaş, şunları lisana getirdi:

“UZUN YILLARDIR SİYASETE HAKİM OLAN NEFRET VE AYRIMCI LİSANI ORTADAN KALDIRMAYA TALİBİZ”

Yavaş, ABB Lideri olarak misyona geldiği günden beri iktidarın yapılmayacağını tez ettiği fakat kendilerinin yaptığını söylediği icraatları anlatarak, şöyle devam etti:

“BURADAKİ TARIMI BESLEMEK YERİNE YURT DIŞINDAKİ HANS’I GEORGE’Yİ, ÇİFTÇİLERİ VARLIKLI EDİYORLAR”

“Yardımları kesecek diye palavra söylediler, şu anda da Aile Bakanlığı’nın yaptığı yardımların hepsini bunlar gelince kesecekler, hayır daha fazlasını yapacağız. Nasıl bizler yapıyorsak halktan yana aldıklarımızı harcıyorsak, bu hükümet de ranttan yana değil halktan yana çalışacak. Hayvancılık ölüyor fiyatlar artıyor, beşerler süt ineklerini kesiyor. Deva bulamıyorlar yurt dışından hayvan, bakliyat getiriyorlar. Buradaki tarımı beslemek yerine yurt dışındaki Hans’ı George’yi, çiftçileri güçlü ediyorlar. O denli olunca da zerzevat fiyatları artıyor. Soğan kıymetli diyorsunuz, diyorlar ki soğan başlılar. Beşerler aç, artık besine erişemiyor diyorsunuz, tatile gidenlere bakın diyorlar, artık halktan koptu. Bizi Avrupa yapacaklardı, zenginleştireceklerdi. Avrupa ile şurada eşitlediler; daima derdik biz konutumuza alırken soğanı patatesi çuvalla alırız, Avrupalı tek tek alır diye, artık bizim halkımızı da tek tek alır hale getirdiler.

“6’LI MASA NASIL ANLAŞACAK DERKEN KENDİLERİ DE 6’YI BULDULAR. LAKİN BİZ UZLAŞTIK, ONLARINKİ O DENLİ DEĞİL”

Bir iktidar kusurunu kabul eder, daima olarak biz kaybedersek şu olur bu olur falan…  Siz 2002 yılında iktidara gelirken ülkeye yolsuzluğu, yoksulluğu kaldıracağız dediniz. İnsanlara cennet vaat ettiniz fakat şu anda bilin ki insanlara cehennemi yaşatıyorsunuz. Benim bildiğim uygun bir Müslümanın ağzından bal damlar, Müslüman iftira atmaz. Ne oluyoruz bizim söylemediğimiz, yapmadığımız şeylerle bu türlü iftiralar atılıyor. Kâfi artık, ülkemiz gereğince ayrıştı, birliğe beraberliğe muhtaçlığımız var. 6 sayın genel lider yan yana geldi, uzlaştılar. Buna da kızıyorlar, niçin hengame mı edelim. Yalnızca ülkeyi düzgün yönetmek istiyoruz, bu millet arbededen da çok şey çekti artık huzura muhtaçlık var. 6’lı masa nasıl anlaşacak derken kendileri de 6’yı buldular. Fakat biz uzlaştık, onlarınki o denli değil. İttifaka aldıkları parti için bizim onunla ittifakımız yok, görüşlerine katılmıyoruz… Yan yanasınız, onların görüşlerinin PKK’dan pek da bir farkı yok. Bu İHA’lar bizim, bu milletin parası ile yapılan, ulusal savunma gücümüz bu hükümet tarafından daha da geliştirilecek. Vay efendim bunları hangara kaldırılacak. Siz evvel hangara koyduğunuz S-400’lü bir çıkarın o kadar para verdik değil mi?

“14 MAYIS’TA BİRİNCİ ÇEŞİTTE GENEL LİDERİMİZİ, KEMAL KILIÇDAROĞLU’NU SEÇİYORUZ. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN KOLTUĞUNA DA KENDİSİNİ OTURTACAĞIZ”

Milli siyasetimiz değişmez, hudutlarımız tehdit olduğu surece İHA’lar SİHA’lar daha gelişmişleri teröristlerin ve düşmanın başına yağmaya devam edecek. Güya babalarının malları. Bütün tuşlara tıpkı anda bastılar. Bunların yine olağanlaşması lazım, olağanlaşması için de bu iktidarın değişmesi lazım. Bu iktidar devam ederse şu anda ekonomik krizi çeken halkımız marketlerde zorluk çekmeye devam edecek. Kesinlikle bu ekonomi artık düzeltilmesi lazım. Bu saatten sonra geçmiş iktidarın ekonomiyi düzelteceği konusunda en ufak bir itimadınız var mı? Tek kişinin idaresiyle varılacak bir yer yok, onun için 6 kişi yan yana geldi. Gençler sizlere güveniyoruz. Bir, bir arada olacağız, ayrışmayacağız. 14 Kasım’dan (Mayıs) sonra gelecek idare de dünya çapında başarılara imza atacak. Bunların boş laflarına bakmayın, en güzelini yapacak, şatafata, israfa artık masraf yok. 14 Mayıs’ta birinci tıpta Sayın Genel Liderimizi, Kemal Kılıçdaroğlu’nu seçiyoruz. 15 Mayıs’ta Kızılay Meydanında toplanıyoruz, Çankaya’ya yürüterek, Mustafa Kemal Atatürk’ün koltuğuna da kendisini oturtacağız.”

Kaynak: ANKA / Siyaset