Manisa'daki caddeler yenileniyor

Manisa’daki caddeler yenileniyor

Manisa Büyükşehir Belediyesinin vilayet genelinde sürdürdüğü itibar cadde düzenlemeleri dahilinde Şehzadeler ilçesi sonlarında yer alan Halil Erdoğan Caddesi’nin asfalt yüzeyinde de yenileme başlatıldı. Altyapı çalışmalarından ve vakitle ağır trafiğin tesiri ile bozulmalar oluşan 1800 metre uzunluğundaki caddede yaklaşık 4 bin ton sıcak asfalt çalışması yapılacağı belirtildi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi 1,8 kilometre ve yaklaşık 26 bin metrekare alana sahip, Şehzadeler ilçesi sonlarındaki Halil Erdoğan Caddesi’nde eski asfaltı kazıyarak gerekli taban iyileştirmelerinden sonra iki kat asfalt için bölgede çalışma başlattı. Caddede sürdürülen çalışmaları Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Yol İmal Bakım ve Tamir Dairesi Lideri Kurtuluş Kuruçay, Fen İşleri Dairesi Lideri Uğur Topkaya, Yol Bakım ve Tamirat Şube Müdürü Serdinç Bulut yerinde inceledi. Genel Sekreter Yardımcısı Öztozlu, çalışmalar hakkında Yol Üretim Bakım ve Tamirat Dairesi Lideri Kurtuluş Kuruçay ve gruplardan bilgi aldı.

Caddede yapılacak çalışmalar hakkında bilgi veren Yol İmal Bakım ve Tamir Dairesi Lideri Kurtuluş Kuruçay, şunları söyledi: “Büyükşehir Belediye Liderimiz Sayın Cengiz Ergün’ün vilayet merkezinde başlatmış olduğu itibar cadde çalışmaları, tüm süratiyle devam ediyor. Bu çalışmalarda asfalt yüzeyinde bozulmalar meydana gelen Halil Erdoğan Caddesi’nde çalışmalarımıza başlamış bulunuyoruz. Daha evvelce süregelen altyapı firmalarımızın revizyon çalışmaları nedeniyle caddemizin asfalt yüzeyinde çok önemli bozulmalar meydana gelmişti. Tabi bu firmaların eşzamanlı olmayan yatırım programları nedeniyle bu vakte kadar beklemek durumunda kalmıştık. Cuma günü itibariyle asfalt platformunu yenileme çalışmaları başladı. Yaklaşık 1800 metre uzunluğundaki bu caddede 4000 tona yaklaşan bir sıcak asfalt çalışmamız olacak. En kısa müddette, vatandaşlarımızı rahatsız etmeden üst kaplamayı tamamlayıp, hizmetlerine sunmayı planlıyoruz. Güzel uğurlu olsun.” – MANİSA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / İktisat