Manisa'da iki ilçede uyuşturucu operasyonu: 2 tutuklama

Manisa’da iki ilçede uyuşturucu operasyonu: 2 tutuklama

Manisa‘nın Akhisar ve Şehzadeler ilçelerinde emniyet güçleri tarafından yapılan uyuşturucu operasyonlarında gözaltına alınan 2 kuşkulu sevk edildikleri isimli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Manisa Vilayet Emniyet Müdürlüğü Narkotik Hatalarla Gayret Şube Müdürlüğü ve Şehzadeler İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince uyuşturucu yahut uyarıcı husus ticareti yapan, nakleden ve kullanan şahıslara yönelik yapılan çalışmalarda Şehzadeler ilçesinde durdurulan 1 şahıs üzerinde yapılan aramada; 79 gram sentetik kannabinoid hususu ele geçirildi. Bahisle ilgili H.G. (19) isimli şahıs hakkında ‘Uyuşturucu yahut uyarıcı husus imal ve ticareti yapmak’ hatasından süreç yapılarak gözaltına alınan şahıs 29 Nisan tarihinde sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Manisa Vilayet Emniyet Müdürlüğü Akhisar Narkotik Hatalarla Çaba Ofis Amirliği görevlilerince uyuşturucu ve uyarıcı unsur imal ve ticareti yapan şahıslara yönelik yapılan sokak çalışmalarında ise 7 Nisan tarihinde 11.31 gram metamfetamin unsuru, alüminyum folyaya sarılı vaziyette sentetik ecza tozu, 1 adet 7.65 mm tabanca ve 3 adet fişek, 1 adet bıçak ele geçirilerek 2 şahsa isimli süreç yapıldı. Alınan tabirler ve devam eden çalışmalar sonucu uyuşturucu maddeyi sattığı tespit edilen S.K.K. (24) isimli şahıstan 29 Nisan Cumartesi günü; 3.86 gram metamfetamin hususu yakalanarak, ‘Uyuşturucu ve uyarıcı unsur imal ve ticareti yapmak’ cürmünden süreç yapıldı. İsimli makamlara sevk edilen S.K.K. mahkemece tutuklandı. – MANİSA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa