Maltepe Sahil'de yürüyüş yapan Bakan Kurum gençlerle basketbol oynadı

Maltepe Sahil’de yürüyüş yapan Bakan Kurum gençlerle basketbol oynadı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, Maltepe Sahil’de gençlerle bir ortaya gelerek basketbol oynadı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, Maltepe Sahil’de gençlerle birlikte evvel yürüyüş yaptı, akabinde bilgi müsabakası sonrası basketbol oynadı. Gençlerle hatıra fotoğrafı çektiren Bakan Kurum, daha sonra ‘Genç Karavan Buluşması’ etkinliğinde gençlerle sohbet etti.

“Sizler bizim geleceğimizsiniz, geleceğimizi emanet edeceğimiz yavrularımızsınız”

Genç Karavan Buluşması’nda gençlerle buluşan Bakan Kurum, “Maltepe’nin gençleri burada mı? Sultan Fatih’in torunları burada mı? Akşemseddin’in evlatları burada mı? Hepinizi öpüyorum, sevgiyle kucaklıyoruz. Sizler bizim geleceğimizsiniz, geleceğimizi emanet edeceğimiz yavrularımızsınız. Bizim de bütün çabamız sizler için, sizlere daha yeterli bir gelecek sunabilmek için, 21 yıldır Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, kentlerimizi baştan aşağı ihya etmek için çaba ediyoruz. Bir taraftan afetler oluyor, o afetler de milletimizin yanında oluyoruz. Gençliğimizin orada ailelerimizin yeni ömrünün fotoğrafını çiziyor. ve o meskenlerimizi sıcak yuvalarımızı süratli bir biçimde inşa etmeye çalışıyoruz. Etrafımızı, tabiatımızı işte burada ailelerimizin inançla yaşayacağı alanların inşası için koşturuyoruz. ve istiyoruz ki her vilayetimizde kişi başı yeşil alan en az 15 metrekare olsun. Bu kapsamda İstanbul’umuzda tam 48 tane millet bahçesi yapıyoruz ve 18 milyon metrekare büyüklüğe sahip. Yani buradaki her bir gencimiz için 1 metrekare ilave yeşil alan kazandırıyoruz. 81 vilayette, 81 milyon metrekare maksadıyla yola çıktık. Bu anlayışla çalışmalarımızı yürütüyoruz. İşte bu millet bahçelerine artık bir yenisi daha ekleniyor.” diye konuştu.

“145 bin 300 ağaç diktik”

Bakan Kurum, şunları kaydetti: “İstanbul Atatürk Havalimanı millet bahçesini açıyoruz. ve o millet bahçemiz 8 Mayıs itibariyle birinci etabı İstanbullu kardeşlerimize gençlerimize hizmet verecek ve orada tıpkı yeşil alanların içinde burada olduğu üzere tüm toplumsal donatılarıyla birlikte kardeşlerimiz vakit geçirecek. Gençlerimiz eğlenecek, bisiklete binecek, yürüyüş yapacak, spor yapacak. Aileleriyle birlikte beğenilen vakit geçirecek. Hani onlar diyorlardı ya, ‘Buraları Katarlılara satacaklar, buraları Araplara verecekler, buralara rantsal dönüşüm yapacaklar.’ Binaları dikiyorlar diyorlardı, ya biz dikmedik lakin ne diktik biliyor musunuz? 145 bin 300 ağaç diktik. ve o projemizin birinci etabını inşallah 8 Mayıs itibariyle tüm İstanbullu kardeşlerimize kazandırıyoruz. Alışılmış orada biliyorsunuz bizim gençliğimizle birlikte 6 yıldır düzenlediğimiz Teknofest fuarları var. Büyük teknoloji sanayi savunma ülkemizdeki işte Togg’umuzu, Altay tankımızı tekrar Atak helikopterimizi, TCG Anadolu gemimizi İHA ve SİHA’mızı üreten tüm firmalarımızla 6 yıldır biz orada ne yapıyoruz? Gençlerimizle Teknofest gençliğiyle birlikte fuarlar düzenliyoruz. ve işte bu yıl da büyük bir coşkuyla Teknofest Fuarı’mız gençlerimizle bir ortaya geldi. Biliyoruz ki sizler Yunus Emre’nin lisanıyla konuşan, Fatih’in cüretiyle Mevlana’nın gönlüyle herkesi kucaklayan gençliksiniz. Sizler ecdadımızın torunlarısınız. Bizim geleceğimizsiniz. İstikbalimizsiniz. ve biliyoruz ki sizler daha düzgününü yapacaksınız. Bizim de bütün uğraşımız sizlere daha yeterli bir gelecek sunabilmek.”

“Burada da gençlerimizle bir ortaya gelmek bizi çok keyifli etti”

Gençlerle basketbol maçı sonrası konuşan Bakan Kurum, “Biz de gençliğimizde basketbol alanında bu türlü spor yapardık, sevdiğimiz arkadaşlarımızla birlikte. O günlerimi hatırladım. Orada gidip işte yani çeşmeden su içerek yorulur, terlerdik. O günleri hiç unutamıyoruz. Burada da gençlerimizle bir ortaya gelmek bizi çok keyifli etti. O günleri hatırladık. Bütün hedefimiz, maksadımız o. Natürel gençler çok düzgün oynuyorlar. Bizim ekipte biraz güzeldi, torpilliydik. Karşı grubu yendik. Ancak dostluk kazandı, barış kazandı. Ben tüm gençlerimize çok teşekkür ediyorum. Derbi maçı ise 1-1 iki grubumuza da muvaffakiyetler diliyoruz. İkisi de İstanbul’umuzun güzide kadrolarından. Beşiktaş’ımız, Galatasaray’ımız, Fenerbahçe’miz. Yeniden İstanbul’da Başakşehir’imiz var, Ümraniye’miz var, Eyüpspor’umuz, Pendikspor’umuz, Tuzla, hepsi hoş bir gayret veriyorlar. Gençliğin yüzyılı, sportmen yüzyılı olacak. Gençlerimiz bu manada işte burada görüyoruz. Spor yapıyorlar, basketbol oynuyorlar, futbol oynuyorlar. Hak eden kazansın diyorum. Dostluk kazansın diyorum. Çok teşekkür ediyorum” dedi. – İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset