Lider Büyükkılıç kelam verdi, yeni çizginin test sürüşleri başladı

Lider Büyükkılıç kelam verdi, yeni çizginin test sürüşleri başladı

Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, kelam verdikleri üzere Raylı Sistem 5. Basamak Talas Mevlana- Cumhuriyet Meydanı ortası Tramvay Çizgisi’nde test sürüşlerinin başladığını duyurdu.

Kayseri Kentiçi Raylı Taşıma Sistemi 5. Etap Talas Mevlana’dan Cumhuriyet Meydanı’na ulaşacak güzergah boyunca 9 adet yolcu istasyonu, 3 adet yer altı kuyu deposu ile birlikte su deposu ve 3 adet de trafo merkezi bulunan elektromekanik işleri de dahil olmak üzere ek raylı sistem çizgisi çalışmaları tamamlandı.

Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, bahis ile ilgili yaptığı açıklamada, bu projenin kentin ulaşım sistemini çağdaş, konforlu ve inançlı hale getirecek çalışmalardan birisi olduğunu vurguladı.

Test sürüşleri başladı

Geçtiğimiz aylarda hizmete açılan ve İldem’den Mobilyakent’e kadar uzanan tramvay sınırının akabinde Talas Mevlana’dan Cumhuriyet Meydanı’na gidecek olan yeni tramvay çizgisinin da kelam verdikleri üzere Mayıs ayında test sürüşlerinin başladığını duyuran Büyükkılıç, şunları söyledi:

“Geçtiğimiz aylarda hizmete açtığımız çizgimiz, İldem’den gelip, Belsin Anafartalar sınırından dönüyor. O proje, terminalimizin, Kent Hastanemizin, Nuh Naci Yazgan Üniversitemizin önünden geçip Mobilyakent’e uzanan hizmeti veriyor. Onu başlattık, Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Bakanımıza bilhassa teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Ayrıyeten Kayseri eğitim merkezi, üniversiteler kentidir. 5 üniversitemiz var. Öğrencilerimizin ağır olarak kaldığı, Erciyes Üniversitesi ve Kayseri Üniversitesi’nin olduğu bölgede, 200 bine yakın nüfusa ulaşmaya çalışan, gelişen ilçemiz Talas için tramvay çizgimiz da Mayıs ayı başında test sürüşleri başladı. Daha sonra da ulaşım hizmetlerini sürdürecek. 85 bin nüfusu olan Mevlana mahallemiz ve üniversitelere hizmet eden bir anlayışla ulaşımda konforu sağlamış olacağız. Talas’ımıza, kentimize ve ülkemize güzel uğurlu olsun.”

Başkan Büyükkılıç, bu proje ile kentin değerli noktalarına alternatif, süratli ve daha rahat bir ulaşım imkanı sağlanmış olacağını söz etti. – KAYSERİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Mahallî