Kurtdere Güreşleri 2-3 Eylül'de yapılacak

Kurtdere Güreşleri 2-3 Eylül’de yapılacak

Türkiye Klâsik Güreşler Federasyonu bünyesinde başlayacak Türkiye Yağlı Güreş Ligi’nin birinci dönem tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Karesi Belediye Lideri Dinçer Orkan’da katılarak, Balıkesir‘de yapılacak olan Kurtdere güreşleri için tarih verdi.

Beşiktaş’ta düzenlenen toplantıya, Türkiye Klâsik Güreşler Federasyonu Lideri İbrahim Türkiş ve idare heyeti üyeleri, ligin isim sponsoru olan CW Güç’ün idare şurası lideri Tarık Sarvan, Karesi Belediye Lideri Dinçer Orkan ve lige dayanak veren kentlerden birçok belediye lideri katıldı.

Manavgat Belediyesi 10. Yağlı Pehlivan Güreşleri’yle 20-21 Mayıs’ta birinci dönemi başlayacak CW Güç Türkiye Yağlı Güreş Ligi; 10-11 Haziran’da Kocaeli Sekapark Yağlı Güreşleri, 24-25 Haziran’da Şahinbey Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri, 22-23 Temmuz’da Ordulu Mustafa Perşembe Yaylası Yağlı Güreşleri, 5-6 Ağustos’ta Bursa Büyükşehir Belediyesi 15. Softaoğlu Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri, 19-20 Ağustos’ta Yunus Emre Belediyesi 8. Klasik Yuntdağı Yağlı Güreşleri’yle devam edecek ve şampiyon, 2-3 Eylül’de 63. Klâsik Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri’nde aşikâr olacak.

Ligde birinci 24’e girmeyi başaran başpehlivanlar, Kırkpınar’a direkt iştirak hakkı elde edecek.

Toplantıda, Klasik Aybastı Perşembe Yaylası Yağlı Güreşleri’nin bu yıl prestijiyle Ordulu Mustafa Perşembe Yaylası Yağlı Güreşleri olarak gerçekleştirileceği açıklandı.

Başkan Orkan: “Kurtdere’de fizikî ortamı iyileştirdik”

Toplantıda bir konuşma da Karesi Belediye Lideri Dinçer Orkan yaptı. Konuşmasına zelzelede hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı dileyerek başlayan Lider Orkan “Bizden evvelki periyot Karesi Belediye Liderimiz, Balıkesir Büyükşehir Belediye Liderimiz olan Yücel Yılmaz’dı. Onun periyodunda Kurtdere Güreşleri değerli bir noktaya geldi. Bizimde bunu geliştirmemiz gerekiyordu. Birinci olarak fizikî ortamın uygunlaştırılması çalışmalarına başladık. En son geçen sene saha çiminde yeterli olmadığını düşünerek saha çimini de değiştirdik. Kurtdereli Güreşlerinin marka olması için elimizden geleni yapıyoruz. Daha yeni bir federasyonuz. Lig yaparak futboldaki üzere daha çok kitlelere ulaşın bir lig olacağız. Biz buna takviyesi Karesi olarak, Kurtdere olarak vereceğiz. Biz en büyük dayanağı Yücel Liderimizden alıyoruz. Bu türlü bir ligin oluşumunda katkı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz” dedi. – BALIKESİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor