Kurban Bayramı Tatili İle İstanbul'da Yoğunluk Yaşanıyor

Kurban Bayramı Tatili İle İstanbul’da Yoğunluk Yaşanıyor

Kurban Bayramı tatili için kent dışına gidenlerin kente dönmeye başlaması nedeniyle İstanbul‘da havalimanları ve otogarda yoğunluk yaşanıyor.

Kurban Bayramı’nda ilan edilen 9 günlük tatil nedeniyle memleketlerine ve tatil bölgelerine giden İstanbullular, kente dönüş için harekete geçti.

Dönüşlerini pazar gününe bırakmayarak tatilin son gününü meskeninde dinlenerek geçirmek isteyenler, bayramın 4. gününde havalimanı ve otogarda yoğunluk oluşturdu.

Kente dönmek için hava yolunu tercih edenler nedeniyle İstanbul Havalimanı’nda yoğunluk yaşanıyor.

İç çizgiler gelen yolcu katında yolcu yoğunluğu gözlemleniyor.

İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA, hava yolu şirketleri ve başka üniteler ise yoğunluğu azaltmak için çeşitli tedbirler aldı. İGA ve Turkish Ground Services (TGS) çalışanı de bagaj alım alanında ve çıkışta yolculara yardımcı oluyor.

40 bin araçlık otoparkta yer bulmakta zahmet çekiliyor

Dönüş hareketliliğinin başlamasıyla havalimanının otoparkında da yoğunluk arttı. Tatil için kent dışına giden yolcular, araçlarını havalimanının kapalı otoparkına bırakınca açık ve kapalı otoparklar doldu. Kapasitesi yaklaşık 40 bin araç kapasiteli otoparkta yer bulmakta zorluk çekiliyor.

İstanbulluların kente dönüşleri nedeniyle hareketliğin arttığı bir diğer nokta da Büyük İstanbul Otogarı oldu.

Vatandaşların bayram tatilinden dönmeye başlamasıyla otogarda yoğunluk yaşanıyor. Memleketinden dönenlerin beraberinde koli ve çuvallarla kışlık erzak getirdiği görüldü.

Mardin’den dönen Makbule Tunç, giderken yoğunluktan otobüs bileti bulamadığı için arabayla Kızıltepe’ye gittiğini anlatarak, tatilin hoş lakin yorucu geçtiğini söyledi.

Engin Görmüş ise bayram tatilinin 5 gününü ailesiyle Kırklareli’de geçirdiğini söz etti.

Kaynak: AA / Zeynep Rakipoğlu – Aktüel