Kırklareli Plajlarında Bayram Tatili Yoğunluğu

Kırklareli Plajlarında Bayram Tatili Yoğunluğu

Kırklareli plajlarında bayram tatili yoğunluğu

Akdeniz ve Ege’ye gidemeyenler Kırklareli kıyılarına akın etti

KIRKLARELİ – Ege ve Akdeniz’e gidemeyenler, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde Kırklareli kıyılarına akın etti. İstanbul ve Tekirdağ’ın ilçelerinden gelen vatandaşlar, İğneada ve Kıyıköy kıyılarını doldurdu.

Meteoroloji’den yapılan açıklamaya nazaran tatil boyunca en düşük 27 derece yaşanacak olan hava sıcaklığı sebebiyle hoş havayı fırsat bilen vatandaşlar, Karadeniz kıyılarındaki yeşillik alanlarda kamp kurdu.

Vize ilçesine bağlı Kıyıköy Belde Belediye Lideri Tercan Yatkın, “Normalde nüfusumuz 2 bin 200’lerde lakin bu tatil günlerinde ve bayramlarda 30-40 bin ortası değişmekte. Bu günlerde beldemize araç girişi 6 bin adet olmuş durumda. Bizim belediye plajımız, liman bölgesinde bulunan plajımız ve bir tane de Selvez bölgesinde bulunan plajımız var. Biz esasen Selvez Plajını yasakladık. Girmek yasak fakat insanlarımız tekrar de giriyorlar. Belediye plajımızda tüm tedbirleri almış bulunmaktayız. Bu plajda dört tane cankurtaranımız var. Artan nüfusla birlikte takımımızın ve ekipmanlarımızın eksik kaldığı durumlar oluyor. Bu sebepten ötürü bazen çöp ve su badireleri çekebiliyoruz” dedi.

“İşlerimizde hayli artış yaşandı”

Kıyıköy beldesinin genç esnafı Emrah Taşan, “Kıyıköy’e gelen konuklarımıza gece tüm yerlerin kapanmasının akabinde sabahın erken saatlerinden gece dörde kadar hizmet vermekteyiz. Kurban Bayramı tatili olmasıyla birlikte işlerimizde epeyce artış yaşandı. Kurban Bayramı’yla bir arada tatile gelen konuklarımız çok fazla olduğundan ötürü biz esnaf olarak bu durumu lokal idareler ile çözmek istiyoruz” diye konuştu.

“İstanbul’un art bahçesi”

Kıyıköy’ün küçük bir tatil kasabası olmasından ötürü insanların ekseriyetle denize girmek için geldiğini belirten, Taşan, “Sahillerde sabah başlayan yoğunluk akşamüzeri dörde kadar devam ediyor. Vatandaşların bu bölgeyi tercih etme sebebi ulaşılabilirlik açısından kolay bir yerdeyiz. İstanbul’a iki saat uzaklıktayız, İstanbul’un art bahçesi biçiminde bir yer burası. Başka tatil bölgelerine nazaran daha çok uygun. İzmir Alaçatı’ya gitmektense buraya gelinip daha ucuza tatil yapılabilir” dedi.

“Deniz derin dikkat etmek gerekiyor”

Kıyıköy’e İstanbul Silivri’den arkadaşlarıyla birlikte tatile gelen Serkan Örnek, “Buraya yaklaşık 100 kilometre uzaktan geldim. Sabah sekizde yola çıktım ve saat on üzere buradaydım. Ben Kıyıköy’ü beğendim lakin milletimiz bu durumu makus etkiliyor, çöplerini yere atıyorlar. Şayet biraz daha bu duruma dikkat ederlerse daha hoş bir yer olabilir. Açıkça söylemek gerekirse kıyısı çok hoş, denizi çok hoş lakin biraz derin dikkat etmek gerekiyor. Tatile geldiğim yerlerde ekonomi eskisi üzere olmadığı için konaklama yapamıyorum. Burası İstanbul dışı bir yer, trafik derdi yok ve havası da hoş bir yer” sözlerini kullandı.

Aileler tatilin tadını çıkardı

Karadeniz’in serin sularında vakit geçiren aileler, plajlarda çocuklarıyla oynayarak 9 günlük Kurban Bayramı tatilinin keyfini çıkardı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Berke İhtimam – Ömür