Kılıçdaroğlu'ndan zelzelelerde arama kurtarma çalışması yapan madencilere ziyaret

Kılıçdaroğlu’ndan zelzelelerde arama kurtarma çalışması yapan madencilere ziyaret

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Zonguldak’ta, Kahramanmaraş merkezli zelzelelerde arama kurtarma çalışmalarına katılan madencileri ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu, seçim çalışmaları kapsamında kentte düzenlediği mitingin akabinde, “asrın felaketi” olarak nitelendirilen 6 Şubat’taki 11 ili etkileyen zelzelelerde yüzlerce canı yıkıntıların altından kurtaran maden çalışanlarına teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.

Beraberindeki İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu ile madencilerle görüşen Kılıçdaroğlu, madencilerin afet bölgesindeki çalışmalarının çok kıymetli olduğunu söyledi.

Dışarıdan bunu çok daha net gözlemlediklerini belirten Kılıçdaroğlu, “Depremin ikinci günü gittiğimde 2 küçük çocuk geldi. ‘Babamız şurada, enkazın altında sesini duyuyoruz, ne olur kurtarın? dedi. Bu işin uzmanı olmak lazım, uzmanı olmayan birisi sarfiyat bir şey yaparsa, bir de alttaki kişinin hayatını tehlikeye sokabilir.” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, maden emekçilerinin bu işi profesyonelce yaptığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Dolayısıyla sizin çalışmalarınız toplumun her kesiti tarafından takdirle karşılandı. Bunun parti ayrımı yok yani. Türkiye’de herkes, meskeninde televizyonunu açan, zelzele bölgesinde sizin canla başla nasıl çalıştığınızı gören beşerler size minnettar. Size teşekkür ettiler, bunu bilmenizi isterim.”

Bir müddet emekçilerle sohbet ettikten sonra yola çıkan Kılıçdaroğlu, Karaman beldesinden geçtiği sırada otobüsünün önünü kesen vatandaşlarla çay içti.

Kaynak: AA / Gökhan Yılmaz – Aktüel