Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Tekirdağ'da

Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Tekirdağ’da

Memleket Partisi Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Tekirdağ mitinginde vatandaşlara hitap etti.

Memleket Partisi Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, partisinin Tekirdağ Vilayet Başkanlığınca Çorlu Atatürk Meydanında düzenlenen mitingde konuştu. Parti otobüsü üzerinden alanda toplananlara seslenen Muharrem İnce, “Bize dediler ki birinci yol mu, ikinci yol mu aha yanıt üçüncü yol. Yani ilkokul dördüncü sınıf çocuklarına bile A mı B mi C mi D mi denirken bize niçin A mı B mi diyorlar. Biz üçüncü yoluz, durumumuzu anlatıyorum. Ne sağdan ne soldan Atatürk’ün yolundan. Ne Cumhur ne millet, tek yol memleket” dedi.

“Geçmişte Ergenekon, Balyoz devrinde, FETÖ’cüler, kasetler çıkardılar” diyen İnce, “Sahte CD’ler çıkardılar, düzmece dokümanlar çıkardılar, orduyu çökerttiler. Artık de her gün benimle ilgili bir banka dekontu alıyorlar, ismi çiziyorlar, benim adımı yazıyorlar üstüne 10 milyon yazıyorlar. Ulan geri zekalılar, 10 milyon rüşvet banka yoluyla mı gönderilir. Bir de Pazar günü. Üzüldüğüm taraf şu, FETÖ’cüler sahtekarlığa bayılır. FETÖ’cüler bunu yapıyor ancak benim eski arkadaşlarım da paylaşıyor. Buna üzülüyorum ben buna. Diğer bir şeye üzülmüyorum. Bakın Muharrem İnce, düzmece dekontlara, uydurma ses kayıtlarına direnir. Ben direnirim benim o gücüm var. Muharrem İnce diz çökmez” dedi.

İnce konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bugün AKP’yi bırakmış CHP’ye dayanak olan FETÖ’cüler var ya, benimle ilgili uydurma doküman yayınlayan FETÖ’cüler var ya, çok yakında birebir sahtekarlıkları, CHP’ye yapacaklar. O vakit göreceğim onları. Bu bir terör örgütü, terör. Ne PKK’yla, ne FETÖ’yle ne Hizbullahla işim olmaz benim. PKK’lılar bana saldırıyor, fetöcüler bana saldırıyor, Hizbullahçılar bana saldırıyor. Muharrem İnce de Köroğlu üzere, döne döne vuruşa vuruşa, göğüs göğüse çaba ediyor.”

CHP’ye oy verecek olan seçmenlere de seslenen İnce, “CHP’ye oy verecek kardeşlerime sesleniyorum. Üçüncü sırada DEVA Partili var. Onu gönderirseniz 15 Mayıs sabahı CHP’den istifa edecek. Bunu yapmayın. Çankaya’da Sadullah Ergin’e mi oy vereceksiniz. İzmir’de Yüksel Taşkın’a mı oy vereceksiniz. Sizin bildiğiniz Atatürk’ün partisi yok artık. O yok, o gitti. Atatürk’ün partisi burada. Memleket Partisi” dedi.

“Memleketin üzerindeki bu kara bulutları dağıtacağız. Bu memlekete yine bir umut lazım” diyen İnce, “Erdoğan bunu yapamaz. Yapsaydı 21 yılda yapardı. Erdoğan yapamaz, Erdoğan gitmelidir. Pekiyi, Kılıçdaroğlu bunu yapabilir mi? Kiminle yapacak? Davutoğlu ile Babacan ile mi yapacak. Yapsaydı Erdoğan yapardı onlarla aslında. 18 yıldır beraberlerdi. Beni Cumhurbaşkanı adayı yapın, ben de sizin hepinizi Cumhurbaşkanı yardımcısı yapayım. Bu türlü devlet yönetilmez. Ben bu ülkeyi, 300 akıllı beşerle yöneteceğim. 81 vali, 13 bakan, 81 vilayet emniyet müdürü, EPDK’ya, BDDK’ya, SPK’ya, maliyenin başına, 300 kişi. Hepsi defterimde yazılı. 1 Cumhurbaşkanı yardımcısı olacak. O bolluk nerede? Önüne gelen Cumhurbaşkanı yardımcısı. Dördünü toplasan 1 puan yapıyor. 4 Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı,8 bakanlık. Bol keseden dağıtıyor. Erdoğan’ı da göndereceğiz. Bu muhalefeti de göndereceğiz. Hepsini birden” formunda konuştu. – TEKİRDAĞ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset