Kılıçdaroğlu'ndan yeni görüntü: Tek bir iş kaldı, bu beceriksizleri göndermek

Kılıçdaroğlu’ndan yeni görüntü: Tek bir iş kaldı, bu beceriksizleri göndermek

Millet İttifakı’nın ortak Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu toplumsal medyadan görüntü paylaşmaya devam ediyor. Kılıçdaroğlu bu kere “Emekçiler” notuyla 4 dakika 6 saniyelik bir görüntü yayınladı.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:

“Ben beyaz yaka, mavi yaka ayrımına inanmam. İkincisi de birebir cendere içerisinde. Türkiye tarihinin en büyük ekonomik krizini yaşıyoruz. Silindir üzere geçtiler işçinin üzerinden. Bu ülkede yalnızca bir avuç zenginin keyfi yerinde. Ben yakanız ne olursa olsun orta sınıfın büyümesi gerektiğini düşünüyorum

“ORTA SINIF YOK OLDU”

Orta sınıf yok oldu. Saraylılar kendilerini kandırmasınlar. Eşitsizlikler üst gelir kümelerini daha da zenginleştirir, alt gelir kümelerini da öfke dolu yaparlar. Zannediyorlardı ki herkesi yoksullaştırarak günlerini gün edebilirler, edemezler. Tüm yakalar, ister mavi ister beyaz. Hepimiz birbirimize bağlıyız. Yoksulluk sonu 31 bin 240 liraya yükseldi. Buna hiç bir sistem dayanmaz. Bugün her sabah daha fazla yurttaşımız yoksulluğa uyanıyor. Bu ülkede ya demokrasiye sahip olabiliriz ya da bir kaç kişinin elinde toplanmış büyük bir servete sahip olabiliriz. İkisine de birden sahip olamayız. Bir konut sahibi olan, tasarruf yapabilen, çocuğunun eğitim parasına gücü yeten orta sınıftır. Bu sınıfı büyüteceğim ve çelik üzere güçlendireceğim.

7 HUSUS SIRALADI

Bunları nasıl yapacağız?

1. Ülkede inanç ortamını yaratarak yatırım çekeceğiz.

2. Halktan çalınanı halka iade edeceğiz.

3. Türkiye’yi ucuz iş gücü, yüksek enflasyon sarmalından çıkarıp dünya ile rekabet edebilir hale getirebilecek için dirençli yeni sanayi ihtilali alt yapısı kuracağız.

5. Çalışanlar için gelir vergisini yine düzenleyeceğiz. İşçiler üzerindeki vergi yükünü indireceğiz. Taban ücretliden vergi almayacağız.

5.Kadınların çalışma hayatına iştirakini arttıracağız.

6. Endüstriyi tüm Türkiye’ye yayarak İstanbul’dan Anadolu’ya ekonomik mobiliteye yaratacağız.

7. Organize sanayi bölgelerinde teknoloji liseleri kuracağız. Mesleksel eğitimle gençlerimiz yeni marifetler kazanacak. Endüstricinin istediği nitelikli iş gücünü sağlayacağız.

O kadar hazırız ki; tek bir iş kaldı, bu beceriksizleri göndermek.”