Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı önderleriyle yeni kampanya görüntüsü yayınladı

Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı önderleriyle yeni kampanya görüntüsü yayınladı

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “İlk tıpta bitirelim. Haydi” notuyla Twitter hesabından yayınladığı görüntüde; “Haydi Birlikte Sandığa” davetinde bulundu. Görüntüde Millet İttifakı‘nı oluşturan altı siyasi partinin önderleri ile ABB Lideri Mansur Yavaş ve İBB Lideri Ekrem İmamoğlu da yer aldı.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine yönelik yeni ortak kampanya görüntüsünü Twitter hesabından yayınladı. Yurttaşların da yer aldığı görüntülerde, “Haydi Türkiye haydi” sloganı tekrar kullanıldı.

KILIÇDAROĞLU: HAYDİ BİRLİKTE SANDIĞA

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun, Twitter hesabından “İlk cinste bitirelim. Haydi” notuyla yayınladığı görüntüde; Millet İttifakı‘nı oluşturan altı siyasi partinin başkanları, Yavaş ve İmamoğlu ile kısa görüntüsü yer aldı. Kılıçdaroğlu ile Yavaş ve İmamoğlu farklı ayrı çekilmiş imajların yer aldığı görüntüde her önder de başka bir bildiri verdi. İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş da görüntüde Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte “Haydi birlikte sandığa” bildirisini verdi.

AKŞENER: HAYDİ TARİH YAZALIM, HAYDİ

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener “Hadi tarih yazalım, haydi” derken, Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu “Haydi umuda, haydi” DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, “Haydi birlikte, haydi”, Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, “Haydi yeniliğe, haydi”, Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal ise “Haydi mutluluğa haydi” diye seslendiler.

“HAYDİ DAİMA BİRLİKTE SANDIĞA, SANA KELAM TÜRKİYE KAZANACAK”

Videonun sonunda Millet İttifakı‘nı oluşturan bütün siyasi parti başkanları ile İmamoğlu ve Yavaş’ın toplu olarak yer aldığı imgede ise Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Haydi daima birlikte sandığa, sana kelam Türkiye kazanacak” kelamları yer aldı.

Videoda yurttaşların ise şu kelamlarına yer verildi:

“HAYDİ… GİDELİM, VAZİFEMİZİ YAPALIM”

“Haydi… Gidelim, vazifemizi yapalım.”

“BUGÜN SOĞAN OLMUŞ KAÇ PARA”

“Bugün soğan olmuş kaç para? Haydi ya…”

“ARTIK YETER”

“20 yıldır birebir şahsa oy verdim. Artık kâfi.”

“GELECEĞİMİZ O SANDIKTA”

“Oy atmayacağım diyor. Geleceğimiz o sandıkta.”

“HAYDİ BİRLEŞE BİRLEŞE”

“Haydi birleşe birleşe… Birinci çeşitte bitirelim bu işi.”

“ÇIKAR CEBİNDEKİ TELEFONU”

“Çıkar cebindeki telefonu… Bir selfi çekelim!”

Kaynak: ANKA / Siyaset