KILIÇDAROĞLU ISPARTA'DA HALKA SESLENDİ

KILIÇDAROĞLU ISPARTA’DA HALKA SESLENDİ

CHP Genel Lideri ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri programının akabinde Isparta‘ya geçti. Beraberinde DP Genel Lideri Gültekin Uysal ve Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş ile birlikte 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı’na gelen Kılıçdaroğlu, halka seslendi. Kürsüye birinci olarak Mansur Yavaş geldi ve Cumhur İttifakı’nın seçimleri kaybedeceğini anladığını belirterek, Hiçbir palavraları tutmayınca İstanbul’u kaybedersek Mekke düşer, Kudüs düşer üzere bir sürü mazeretlere başvurdular. Lakin Allah’a şükür halkımız bu palavraların hiçbirine inanmadı ve seçimde sandıkta gereken yanıtı verdi. Bu kardeşiniz de Ankara’yı yönetemez dediler artık İngiltere’de en başarılı Başşehir belediye lideri mükafatını almaya hak kazandı. 14 Mayıs’ta da inşallah Genel Liderimizi 13. Cumhurbaşkanı olarak seçeceğiz ve Kızılay Meydanı’nda buluşup Çankaya’ya daima birlikte yürüyeceğiz dedi.

‘MUTFAKTAN HABERSİZ OLANLAR BADİREYİ BİLMEZ’

Kılıçdaroğlu ise yaptığı konuşmada Türkiye’de çok büyük dertler olduğunu belirterek, Mutfaktan habersiz olanlar bu badireyi bilmezler. Fakat mutfaklarda yangın olduğunu hepimiz biliyoruz. Pazara giden anneler bu sorunları görüyorlar ve yaşıyorlar. Türkiye’nin bugün içinde bulunduğu bu tablodan çıkması lazım. Artık değişim vakti. Uygun bir insan gelsin düzgün bir insan gelsin. Bu ülkeye kendini adayan bir insan gelsin. Bu ülkeyi hoş yönetelim, birlikte yönetelim, kardeşçe yönetelim kucaklaşalım. Hiçbir ayrım yapmayalım. Birlikte bu ülkeyi kalkındıralım’ diye konuştu.

AKŞENER’E SÖYLENEN KELAMLAR HAKKINDA

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener hakkında ağza alınmayacak kelamlar sarf edildiğini belirten Kılıçdaroğlu, ya yazıktır, günahtır. Siyaset bu türlü yapılmaz diyerek eleştirisini lisana getirdi.

ISPARTA’DA 23 BİN 175 GENÇ BİRİNCİ DEFA SANDIĞA GİDECEK

Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimde Isparta‘da birinci sefer oy kullanacak genç sayısının 23 bin 175 olduğunu belirterek, Artık bu gençlere soruyorum. Siz kendi ülkenize demokrasi istiyor musunuz Bayan erkek eşitliği istiyor musunuz Her konutta huzurun rahmetin olmasını istiyor musunuz Attığınız bir tweetten ötürü korku duymamak istiyor musunuz Yani ülkenizde huzur istiyorsunuz. Yani ülkenizde büyüme istiyorsunuz. Yani ülkenizde işsizlik olmasın istiyorsunuz. Yani ülkenizde beşerler huzur içinde yaşasın istiyorsunuz. Yapacağınız bir şey var sandığa gideceksiniz elinizi vicdanınıza koyacaksınız değişimden yana demokrasiden yana oy kullanacaksınız. Artık sizden bunun kelamını istiyorum dedi.

Miting sonrası CHP ve DÜZGÜN Parti Isparta milletvekili adayları da kürsüye çağrılarak halka tanıtıldı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Şimdiki