Kılıçdaroğlu: "Bürokratken beni misyondan almak isteyenlere Süleyman Demirel karşı çıktı"

Kılıçdaroğlu: “Bürokratken beni misyondan almak isteyenlere Süleyman Demirel karşı çıktı”

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Isparta’da düzenlenen millet buluşmasında, “Bürokratken en çok beni tutan periyodun Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel‘di. Bulmuşsunuz bu türlü pak, dürüst bir adam neden vazifeden almak istiyorsunuz diye benim kararnamelerimi daima geri gönderirdi ve beni makamımda tutardı” dedi.

CHP Genel Lideri ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs seçim çalışmaları çerçevesinde Isparta’da 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda millet buluşması gerçekleştirdi. Yaptığı konuşmada 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile çok çalışma fırsatı bulduğunu lisana getiren Kılıçdaroğlu, “Bürokratken en çok beni tutan devrin Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel’di. Periyodun pek çok bakanı beni bulunduğum misyondan almak istedi ve kararnameyi Çankaya’ya gönderdi. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel bulmuşsunuz bu türlü pak, dürüst bir adam neden vazifeden almak istiyorsunuz diye benim kararnamelerimi daima geri gönderirdi ve beni makamımda tutardı. Düzgün bir devlet adamıydı, kendisiyle uzun müddet çalışma fırsatı buldum. Gelirler Genel Müdürlüğünde, BAĞKUR Genel Müdürlüğünde, müsteşar yardımcılığında pek çok alanda birlikte çalışma imkanı buldum. Münasebetiyle hepinizin huzurunda kendisini rahmetle anıyorum” dedi.

İlk sefer sandığa gidecek yeni genç seçmene seslenen Kılıçdaroğlu, “23 bin 175 genç birinci sefer sandığa gidecek oy kullanacak. Yapacağınız bir şey var sandığa gideceksiniz elinizi vicdanınıza koyacaksınız ve değişimden, demokrasiden yana oy kullanacaksınız artık bunun sizden kelamını istiyorum. Size kelam veriyorum baharı ve huzuru getireceğim. Gençler size kelam veriyorum beni rahatça eleştirebileceksiniz” dedi.

“İki yıl içinde bütün Suriyeli kardeşlerimizi, Suriye’ye uğurlayacağız”

Seçim vadelerinde mültecilere değinen Kılıçdaroğlu, “Söz verdim en geç iki yıl içinde bütün Suriyeli kardeşlerimizi, Suriye’ye uğurlayacağız. Onlar, yanlış bir siyaset izlediler, yanlış yaptılar, yanılgı yaptılar. Askerlik yaptık askerlikte kural şu; hudut namustur, hududun güvenliği vardır. Sonu yol geçen hanına çevirdiler. Her önüne gelen geçti. Lakin kelam veriyorum iki yıl içinde onları Suriye’ye uğurlayacağım” halinde konuştu.

Sinan Ateş ve Gaffar Okkan’ın katillerini yargıya teslim edeceğinin kelamını veren Kılıçdaroğlu, “Ankara’nın göbeğinde bir genç vuruldu. Bir akademisyen vuruldu. Sinan Ateş ve Ankara’nın göbeğinde herkesin gözünün önünde vuruldu. Katillerini uzun müddet sanki kim diye bulamadılar. Birilerinin sakladığını pek âlâ biliyoruz. Kelamım söz, Isparta’ya kelam, Türkiye’ye kelam. Allah nasip eder de o makama oturduğumda Sinan Ateş’in de Gaffar Okkan’ın da katillerini kulaklarından tutup yargıya teslim edeceğim” halinde konuştu. – ISPARTA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset