Kaza sonrası yaptıklarıyla 'Pes' dedirtti

Kaza sonrası yaptıklarıyla ‘Pes’ dedirtti

Polis ve Sıhhat takımı, kazada yaralanan bayanı telefonunu bulmadan ambulansa bindiremedi

Yaralılar arabadayken bile araç içinde telefonunu araması engellenemedi

ANTALYA – Antalya’nın Manavgat ilçesinde arabanın servis otobüsüne yandan çarpması sonucu meydana gelen kazada arabada bulunan 3 kişi yaralandı.

Otomobilde yolcu olarak bulunan ve yaralanan bir bayan ise sıhhat takımı ve polislerin tüm ısrarına karşın kaybettiği cep telefonunu bulmadan ambulansa binmedi.

Yaralılar araçtayken bile kaza yapan araba içerisinde telefonunu aramaya başlayan bayan, bir vatandaşın telefonu otobüsün altından çıkarıp vermesinin akabinde ambulansa bindi.

Kaza, Demokrasi Bulvarı üzerindeki köprülü kavşak yan yolda meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran Hüseyin Avni Akın Bulvarı istikametine seyir halindeki Yusuf Gökburun’un kullandığı 07 J 74652 plakalı servis otobüsüne, yan yolda Alanya istikametinden Manavgat istikametine seyir halindeki Ayhan Yılmaz’ın kullandığı 07 JJ 353 plakalı araba, ön sürücü kapısından çarptı..

Kazayı gören vatandaşlar, kazanın araba şoförünün kırmızı ışık ihlali yapması sonucunda meydana geldiğini belirtirken, arabada bulunan 3 kişi yaralandı.

Kazada yaralanan araba şoförü Ayhan Yılmaz ve arabanın ön koltuğunda yolcu olarak bulunan Ümmühan Yılmaz, 112 sıhhat takımı, Trafik polisleri ve vatandaşların yardımıyla araçtan çıkarılarak ambulansa alınırken, kazada yaralanan ve arabadan kendi imkanlarıyla çıkan Emine Erçevik, kazanın akabinde cep telefonunun kaygısına düştü. Sıhhat grupları araçtan yaralıları çıkarmaya çalıştığı sırada daima aracın içerisine girerek telefonunu arayan bayana kimse mahzur olamadı.

Telefonu otobüsün altından çıkartıldı

Telefonunun otobüsün altında olduğunu gören yaralı bayan, polislerin engellemesine karşın otobüsün altına girerek telefonunu almaya çalıştı. Bir vatandaşın fırçanın sapıyla cep telefonunu otobüsün altından çıkarması ve teslim etmesinin akabinde yaralı bayan sıhhat takımlarıyla birlikte ambulansa binmeyi kabul etti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Arif Kaplan – 3. Sayfa