Ağır hasarlı binada kurtarılmak istenen kedi 14'üncü kattan aşağı atladı... O anlar kamerada

Ağır hasarlı binada kurtarılmak istenen kedi 14’üncü kattan aşağı atladı… O anlar kamerada

Ağır hasarlı binada kurtarılmak istenen kedi 14’üncü kattan aşağı atladı… O anlar kamerada

Adana‘da sarsıntıda ağır hasar aldığı için yıkım kararı çıkan bir binanın 14. katında mahsur kalan kedi kurtarılmak istenirken korkup aşağı atlayarak yaralandı

ADANA – Adana’da zelzelede ağır hasar aldığı için yıkım kararı çıkan bir binanın 14’üncü katında mahsur kalan kedi kurtarılmak istenirken korkup aşağı atlayarak yaralandı.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat günü meydana gelen sarsıntılarda Adana’da kent merkezinde 11 bina yıkılmış, 8 bin binanın da yıkımına karar verilmişti. Çukurova ilçesine bağlı Huzurevleri Mahallesi’ndeki Aybaba Apartmanı’nda sarsıntıda ağır hasar aldığı için yıkım kararı verilen binalardan biri oldu. Bu nedenle bina boşaltıldı. Yıkılmayı bekleyen binanın 14’üncü katında bir kedinin mahsur kaldığı ortaya çıkınca hayvanseverler harekete geçti. Durumun bildirilmesi üzerine istekli hayvan kurtarma takımları, daireye çıkarak kediyi kurtarmak istedi. Koltuğun altına saklanan kedi, paniğe kapılıp açık olan pencereden dışarı çıktı. Bir mühlet sonra gönüllüler tarafından yakalanan kedi, kafese konduğu sırada tekrar kaçıp, bu kere pencereden aşağı atladı. Metrelerce yüksekten düşen kediyi, aşağıda bekleyen bir kişi yakalamaya çalıştı fakat başarılı olamadı. O anlar cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Ağır yaralanan kedi, veteriner kliniğine götürülerek tedaviye alındı. Kedinin hayatinin tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Fatih Keçe – Şimdiki