Kasalarla domatesi sırtlarında 40 metre taşıyıp finiş çizgisine ulaştılar

Kasalarla domatesi sırtlarında 40 metre taşıyıp finiş çizgisine ulaştılar

Kasalarla domatesi sırtlarında 40 metre taşıyıp finiş çizgisine ulaştılar

3 dakikada 1 kilo 550 gram domates yiyen bayan yarışmacı birinci oldu

Antalyalı bayanların müsabakasından renkli görüntüler

Domates yeme yarışında birbirleriyle kıyasıya gayret ettiler

ANTALYA – Antalya’da bu yıl 24’üncüsü yapılmakta olan Tarım ve Seracılık Şenliği aktiflikleri kapsamında yapılan “Kadınlar Matinesi” özel etkinliğinde bayanlar ortasında yapılan yarışlar renkli imgelere sahne oldu. Sırtlandıkları domates kasalarıyla 40 metrelik parkuru tamamlaya çalışan, halat çekme ve çuvalla koşma yarışlarında kıyasıya çaba elen bayanlar, domates yeme yarışında da 3 dakikada 1 kilogram 500 gramın üzerinde domatesi yemeyi başardılar.

Kumluca ilçesinde yapılan ve yarışların yapıldığı stada yalnızca bayanların alındığı aktiflikte, bayanlar ortasında domates kasası taşıma yarışı, halat çekme müsabakası, domates yeme yarışı ve çuvalla yürüme müsabakaları gerçekleştirildi. Müsabakalara katılan bayanlar ekip halinde ve ferdî olarak rakiplerini mağlup etmek için birbirleriyle kıyasıya çaba ettiler. 12 Yarışmacının katıldığı domates kasası taşıma yarışında 40 metre uzaklığa 3 dakika içerisinde 12 domates kasası taşıyan Hasret Cengiz birinci, 11 kasa taşıyan Hatice Işık ikinci ve 10 kasa taşıyan Ela Karakaya ise üçüncü oldu.

9 yarışmacının katıldığı domates yeme yarışında ise 3 dakika içerisinde bir kilo 550 gram domates yiyen Emine Uysal birinci, bir kilo 26 gram domates yiyen Dudu Yılmaz ikinci, 990 gram domates yiyen Ela Karakaya ise üçüncü oldu. 12 Yarışmacının katıldığı çuvalla yürüme yarışında yürüme parkurunu tamamlayan Tansu Eryılmaz birinci, Zehra Akdağ ikinci ve Hatice Işık üçüncü oldu.

8 grubun katıldığı ve yarışmacıların halat çekme çabasında yerlerde sürüklendiği yarışta ise Kumluca Belediyesi grubu, rakibi Fırtınalar kadrosunu mağlup ederek yarışın birincisi oldu. Müsabaka sonunca dereceye giren yarışmacılara Kumluca Belediye Lideri Mustafa Köleoğlu, eşi Nurgül Köleoğlu ve Kumluca Kaymakamı Tekin Erdemir’in eşi Havva Erdemir tarafından çeşitli armağanlar verildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ramazan Sarıkayalı – Kültür Sanat