BAKAN KİRİŞCİ YERLİ VE ULUSAL OLANLAR İLE BU MİLLETE SIRTINI DÖNENLERİN UĞRAŞI ANLATMALIYIZ

BAKAN KİRİŞCİ YERLİ VE ULUSAL OLANLAR İLE BU MİLLETE SIRTINI DÖNENLERİN UĞRAŞI ANLATMALIYIZ

TARIM ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerin Türkiye için çok kıymetli olduğunu belirterek, Bunun bir varlık ile yokluk çabası olduğunu kesinlikle anlatmamız gerekiyor. Bunun yerli ve ulusal olanlar ile bu millete sırtını dönenlerin uğraşı olduğunu anlatmamız gerekiyor dedi.

Bakan Kirişci, Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde salatalık hasadına katıldı. Burada emekçiler ile salatalık toplayan Kirişci, akabinde çiftçilerin taleplerini dinledi. Kirişci, AK Parti olarak 21 yıldır çiftçiyi desteklediklerini ve bundan sonra da desteklemeye devam edeceklerini belirtti. Kirişci, 2002’de çiftçilere verilen dayanağın 1,8 milyar lira olduğunu, şimdilerde bu sayının 57, 6 milyar liraya çıktığını söyledi. 98 milyon ton olan bitkisel üretimin de rekora kırarak 128,6 milyon tona yükseldiğini kaydeden Kirişci, bu sayının 5 yıl içinde 132 milyon tona çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

‘BU ÜLKENİN ÜRETİCİLERİ ÜRETİYOR’

Türkiye’nin büyükbaş, küçükbaş ve kanatlı hayvan sayısında da artış yaşandığını söz eden Kirişci, Bunları ne için söylüyorum ‘Türkiye üretmiyor, ithalat yapıyor’ diyerek ileri, geri konuşuyorlar. Ne üretmemesi Nüfus artış mı, artmış. Eskisi üzere konutta yemek yiyen kaç kişi kaldı Herkes bir yerlerde, bir şeyler atıştırıp, yemek yiyor. 15 milyon turist geliyordu. Şu anda 52 milyon turist geliyor. Bu turistlere herhalde Yunanistan’dan, Bulgaristan’dan sipariş verdiğimiz yok. Bu ülkenin üreticileri üretiyor. 2002 yılında tarım ve besin alanında ihracat sayımız 3, 8 milyar dolar. Bugün nereye geldik; 30 milyar dolar. Münasebetiyle Türkiye üretiyor, üretmeye de devam edecek. Zira üreticinin yanında olan, üreticiyi her daim destekleyen bir bakanlığımız var, bir hükümetimiz var ve başında da sayın Cumhurbaşkanı’mız var dedi.

‘BU VAKTE KADAR NİÇİN HİZMET ETMEDİNİZ’

14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerin Türkiye için çok kıymetli olduğunu anlatan Kirişci, Bunun bir varlık ile yokluk gayreti olduğunu kesinlikle anlatmamız gerekiyor. Bunun yerli ve ulusal olanlar ile bu millete sırtını dönenlerin uğraşı olduğunu anlatmamız gerekiyor. Bu sinemaları görüyorsunuz; çok gördük. Şayet bunların hizmet etmek üzere kederleri olmuş olsaydı; 11 büyükşehir belediyesinin 4,5 yıl misyon mühletleri oldu değil mi ve bunlar nüfusun yüzde 50’sinden fazlasını oluşturan bir bölgeyi oluşturuyor. Bu vakte kadar niçin hizmet etmediniz Maden bu kadar yardımsever, aziz milleti düşünen insanlarsınız; niçin bu vakte kadar bunları yapmadınız Elinizden alan mı var kardeşim Niçin hizmet yapmıyorsunuz, niçin iktidar değişimini beliyorsunuz Ama bunların kederi iktidar falan değil. Bunların sıkıntısı, dışarıdaki ağababalarının uşaklığını yapmak diye konuştu.

‘SEN NİÇİN AVRUPALILARA İSTİKAMETİNİ DÖNÜYORSUN’

Bakan Kirişci, şöyle devam etti Çıkıp utanmadan, sıkılmadan ‘Öyle hoş bir çalışma yürüttük ki; Avrupalılar gördüğünde bize aferin diyecekler’ diyor. Allah, senin aklını almış. Sana ‘Aferin’ diyecek yahut eleştirecek olan millettir. Sen niçin Avrupalılara tarafını dönüyorsun Avrupalılar, sana dönsün. Bu türlü aziz bir milletin evladı olarak bu aferini Avrupa’dan mı yoksa sizlerden mi bekleyeceğiz Allah bunlara akıl fikir versin diyeceğim lakin bunları o akla, fikre yakın vakitte kavuşacakları da yok. Zira bunlar, Kandil’deki terör örgütü ve öbür elebaşları ile daima iş birliği halinde. Birbirlerini övmekle meşguller, birbirlerine akıl vermek ile meşguller. Allah, bunların belasından, musibetinden bu memleketi, bu milleti korusun.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Aktüel