İzmir'de küle dönen 8 katlı sitenin hasar tespit çalışmaları başlıyor

İzmir’de küle dönen 8 katlı sitenin hasar tespit çalışmaları başlıyor

İzmir‘de küle dönen 8 katlı sitenin hasar tespit çalışmaları başlıyor

İZMİR – İzmir‘in Narlıdere ilçesinde 27 Nisan Perşembe günü8 katlı, 40 daireli sitede yangın çıkmıştı ve grupların 7 saatlik müdahalesi sonucu denetim altına alınmıştı. Dairelerdeki hasar tespit çalışmalarının ise hafta içinde yapılacağı öğrenildi.

İzmir‘in Narlıdere ilçesi Yenikale Mahallesi’ndeki 4 bloktan oluşan Folkart Sitesi’nin, 8 katlı 40 daireli bloğunda 27 Nisan Perşembe akşamı saat 22.00 sıralarına yangın çıkmıştı. Sitenin dış kaplamasının ahşap oluşu alevlerin kısa müddette büyümesine yol açarken, site sakinleri binayı süratlice tahliye etmişti. 6 kişinin dumandan etkilendiği 1 kişinin de hafif halde yaralandığı yangında can kaybı yaşanmazken, yangın 28 Nisan sabah 06.00 sıralarında denetim altına alınmıştı.

Lüks sitede bugün ise itfaiye grupları tarafından yangının çıkışına dair araştırmalar devam etti. İtfaiye gruplarının çalışmalarını tamamladıktan sonra İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından görevlendirilen savcının da sitede inceleme yaparak soruşturmayı tamamlayacağı tabir edildi. Daha sonra da itfaiye takımları dairelerdeki hasar tespit çalışmalarına başlayacak.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Hasan İnce – 3. Sayfa