İzmir'de küle dönen 8 katlı sitede hasar tespit çalışmaları başlıyor

İzmir’de küle dönen 8 katlı sitede hasar tespit çalışmaları başlıyor

İzmir’in Narlıdere ilçesinde çıkan yangın 7 saatlik çalışma ile denetim altına alınan 8 katlı ve 40 daireli sitede hasar tespit çalışmalarının hafta içinde yapılacağı öğrenildi.

İzmir’in Narlıdere ilçesi Yenikale Mahallesi’ndeki 4 bloktan oluşan Folkart Sitesi’nin 8 katlı ve 40 daireli bloğunda 27 Nisan Perşembe akşamı saat 22.00 sıralarında yangın çıkmıştı. Sitenin dış kaplamasının ahşap oluşu alevlerin kısa müddette büyümesine yol açarken, site sakinleri binayı süratle tahliye etmişti. 6 kişinin dumandan etkilendiği, 1 kişinin de hafif formda yaralandığı yangında can kaybı yaşanmazken, yangın 28 Nisan sabahı saat 06.00 sıralarında denetim altına alınmıştı.

Lüks sitede bugün itfaiye takımlarının yangının çıkış sebebine dair araştırmaları devam etti. İtfaiye grupları çalışmalarını tamamladıktan sonra İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından görevlendirilen savcının da sitede inceleme yaparak, soruşturmayı tamamlayacağı söz edildi. Daha sonra da itfaiye grupları dairelerdeki hasar tespit çalışmalarına başlayacak. – İZMİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa