İzmir ilçelerinde 1 Mayıs coşkusu

İzmir ilçelerinde 1 Mayıs coşkusu

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları, İzmir ilçelerinde de coşkuyla gerçekleştirildi.

Tüm yurtta olduğu üzere İzmir’de de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı. Gündoğdu Meydanı’nda düzenlenen programın yanı sıra kentin ilçelerinde de çeşitli programlar düzenlendi. Belediye liderleri, işçilerle bir ortaya geldi.

Başkan Sengel, belediye işçileriyle buluştu

Selçuk Belediye Lideri Filiz Ceritoğlu Sengel, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü sebebiyle belediye çalışanları ile bir ortaya geldi. Belediye işçilerinin bayramını kutlayan Lider Ceritoğlu Sengel, “Ne emekleriniz küçümsenebilir ne varlığınızın değeri tanım edilebilir. Nitekim çok kıymetlisiniz. Benim için çok kıymetlisiniz. Belediye çalışanı değil, birey olarak kıymetlisiniz. Ortamızda bir patronaj ve personel bağı yok. Siz halka hizmet ediyorsunuz. Ben de halka hizmet ediyorum. Aslında hepimiz tıpkı tarafız. Toplu iş mukavelesinde de anlatamadığım şey buydu; biz hepimiz birebir tarafız. Emeklerinize sıhhat. Bayramınız kutlu olsun” dedi.

Başkan Sandal, çalışanlarla yürüdü

Bayraklı Belediye Lideri Serdar Sandal, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde işçilerle birlikte alandaydı. CHP İzmir Vilayet Başkanlığı tarafından organize edilen programa katılan Lider Sandal, binlerce işçiyle birlikte Gündoğdu Meydanı’na yürüdü. Lider Sandal, “Emekçilerin hak, hukuk uğraşında her vakit yanlarında olduk, olmaya da devam edeceğiz. İnsanca, özgürce, eşit ve kardeşçe yaşamak bu ülkede yaşayan her vatandaşımızın hakkı. Sınıfsız, sömürüsüz, herkesin doyduğu, eşit ve âlâ kaidelerde sıhhat ve eğitim imkanlarından faydalandığı, çocukların çalışmayıp okula, oyuna gittiği bir dünya tüm insanlığın gereksinimi. Adalet, eşitlik, demokrasi ve özgürlüklerin doyasıya yaşandığı bir dünya hasretiyle; emeğin, alın terinin, üretimden gelen gücün gerçek sahibi tüm işçilerin birlik, uğraş ve dayanışma gününü kutluyorum. Bu seçimlerde işçiler de hakkını alacak” diye konuştu.

Başkan Pehlivan’dan 1 Mayıs değerlendirmesi

Menemen Belediye Lider Vekili Aydın Pehlivan da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü münasebetiyle “Tüm dünyada, personel ve işçiler tarafından birlik, dayanışma ve haksızlıklarla uğraş günü olarak kutlanan 1 Mayıs, çalışanların problemlerinin lisana getirilmesine, tahlil yollarına ait görüşlerin tartışılmasına imkan sağlamıştır. Devletimizin, çalışanlarımız, sendikalarımız ve sivil toplum örgütlerimizle işbirliği içinde yürüttüğü çalışmalar, ülkemizin daha parlak bir geleceğe yürüyüşünde büyük kıymet taşımaktadır. Biz ki, ‘İşçinin fiyatını alın teri kurumadan evvel ödeyiniz’ diyen bir Nebinin ümmetiyiz. Bugüne kadar kurum olarak çalışanlarımızın her vakit yanında olduk. Bundan sonra da olmaya devam edeceğiz” sözlerini kullandı. – İZMİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Mahallî