İzmir Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Grubu Avrupa Üçüncüsü Oldu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Grubu Avrupa Üçüncüsü Oldu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü tekerlekli sandalye basketbol ekibi, IWBF EuroCup-3’te Avrupa üçüncüsü oldu. İzmirli sportmen Ahmet Efetürk ise turnuvanın en kıymetli atlet seçildi ve turnuvanın en âlâ beşine girdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü tekerlekli sandalye basketbol kadrosu, IWBF EuroCup-3’te Avrupa üçüncüsü oldu. Yalova’da düzenlenen ve Avrupa’nın en kıymetli kupaları ortasında yer alan IWBF EuroCup 3’teki son maçında İngiltere temsilcisi London Titan’ı 69-56’lık skorla yenen İzmir Büyükşehir Belediyesi, Avrupa üçüncülüğünü kazandı. Bu kıymetli şampiyonayı Alman takımı Hannover United birinci tamamlarken, Dinamo Sassari ikinci oldu. Şampiyonada yeterli bir performans sergileyen Ahmet Efetürk, en bedelli sportmen seçildi ve turnuvanın da en yeterli beşine girdi.

5 MAÇ 4 GALİBİYET

IWBF EuroCup-3’te B Kümesi’nde yer alan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, birinci maçında  Fransız Toulouse IC’yi 74-61, İtalyan Dinamo Sassari’yi 71-67 ve İsviçre temsilcisi  Pilatus Dragon’u 67-42 yenerek kümesi başkan tamamladı. Yarı final maçında Almanya temsilcisi Hannover United’a 58-82 kaybeden İzmir takımı, 3’lük-4’lük müsabakasında İngiltere temsilcisi London Titan’ı 69-56’lık skorla yenerek Avrupa üçüncülüğünü kazandı.

REYHANİ: “MUTLUYUZ”

İzmir’e kupa ile dönmenin memnunluğunu yaşadıklarını söyleyen antrenör Ali Reyhani, “Ülkemizde düzenlenen EuroCup-3’te Avrupa üçüncüsü olduk. Şampiyon gruba yarı finalde yenildik, öteki finalisti ise kümemizde yendik. Bizler için hoş ve verimli bir şampiyona oldu. Artık tüm amacımız ligde en düzgün yerde tamamlamak gayesindeyiz ve bunu başaracak güçteyiz” dedi.

Kaynak: ANKA / Spor