EPDK Lideri Yılmaz'dan fiyatsız doğal gaz düzenlemesiyle ilgili açıklama: Tahsil edilen fatura varsa iptal edilecek

EPDK Lideri Yılmaz’dan fiyatsız doğal gaz düzenlemesiyle ilgili açıklama: Tahsil edilen fatura varsa iptal edilecek

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Lideri Mustafa Yılmaz, fiyatsız doğal gaz ve ardından yapılacak indirimle ilgili tarz ve asılların belirlendiğini ve hiçbir tüketicinin hakkının kaybolmayacağını tabir etti.

1 AY BOYUNCA FİYAT ALINMAYACAK

Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan dağıtım şirketlerinden doğal gaz temin eden konut, ibadethane ve cemevi abonelerinden 1 ay boyunca fiyat alınmaması ile 25 metreküpe denk gelen bedelin 1 yıl boyunca fiyatsız olmasına ait kararla ilgili yazılı açıklama yaptı.

“TAHSİL EDİLEN FATURALAR VARSA İPTAL EDİLECEK”

EPDK Lideri Yılmaz, açıklamasında şu tabirleri kullandı: “Bedava doğal gaz ve ardından yapılacak indirim ile ilgili vatandaşlarımızın rastgele bir tereddüdü olmasın. Yordam ve asılları belirledik. Dağıtım şirketleri ile görüştük, gerekli yazıyı gönderdik. Mutlaka hiçbir tüketicimizin hakkı zayi olmayacak. Tahsil edilen faturalar varsa iptal edilecek ve vatandaşlarımıza iade edilecek. Ön ödemeli sayaç kullanıcıları da uygulamadan yararlanacak. Bir aylık tüketimi tespit edilecek ve akabindeki ay o ölçüde doğal gaz vatandaşımızın kartına fiyatsız yüklenecek.”

Kaynak: AA / Gülşen Çağatay – İktisat