İstanbul'da Zafer Partisinden istifa eden 300 kişi AK Parti'ye katıldı

İstanbul’da Zafer Partisinden istifa eden 300 kişi AK Parti’ye katıldı

İstanbul‘da, Zafer Partisinden istifa eden, ortalarında kurucu üyelerin de bulunduğu 300 kişi AK Parti’ye katıldı.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, partisinin İstanbul Vilayet Başkanlığı’nda düzenlenen “Milletimizin Partisi AK Parti’ye İştirak Töreni”nde, Türkiye‘nin 14 Mayıs’ta hayati bir seçime gireceğini, bu seçimin Türkiye‘nin hangi istikamete gideceğinin seçimi olduğunu söyledi.

Selçuklu’nun ve Osmanlı’nın torunu milletin hangi sıkıntı kurallardan geçilirse geçilsin kesinlikle tam bağımsızlık istikametinde yürüyebilecek kabiliyete ve kudrete sahip olduğunu belirten Kurtulmuş, Türkiye‘nin “güçlü ve büyük Türkiye” istikametinde gideceğine inandığını tabir etti.

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Atatürk Havalimanı’na ait açıklamalarını eleştiren Kurtulmuş, “Öyle bir noktadayız ki bu içlerindeki, Türkiye‘nin bu büyük projelerine karşı duydukları çekememezliğin, hasedin, fesadın çok ötesine geçmiş gayrimilli bir histir. Onun için diyoruz ki Türkiye‘deki vatanseverlerin, bu ülkeyi sevenlerin, Cumhuriyet’in temel kıymetlerine prestij edenlerin, bu milletin özündeki, cevherinde olana hakikaten hürmet duyanların bu süreçte daima bir ortada olması, bir arada olması, güçlü olması ve ileri yanlışsız olağanüstü büyük adımları atması gerekir.” dedi.

Türkiye‘de son 21 yılda yapılan hizmetleri, “milletin hayallerinin ortaya çıkması” formunda kıymetlendiren Kurtulmuş, şöyle konuştu:

“Eser ve hizmet siyasetiyle, bu yapıtlarla birlikte Türkiye, altyapısını tamamlamış ve artık yeni bir periyoda başlamayı hak eder bir noktaya gelmiştir. Allah’ın müsaadesiyle geçtiğimiz 21 yıllık müddette, hatta merhum Menderes’in 1950’nin 14 Mayıs’ından itibaren alırsanız 73 yıllık çok partili siyasi hayatımızda geldiğimiz nokta, Türkiye‘nin güçlü ve büyük Türkiye olmak bakımından gerekli altyapısını tamamlamak olmuştur. Artık bundan sonra ‘Şu da eksik, bu da eksik’ diyebileceğimiz altyapı bakımından neredeyse çabucak hemen hiçbir şey kalmamıştır. Artık bu büyük ve aziz millete daha büyük amaçlar koymak gerekir. Bu büyük maksatlar de ‘Türkiye Yüzyılı’ başlığı altında topladığımız daha ileri, daha güçlü, daha müreffeh bir Türkiye ülküsüdür.”

Kurtulmuş, siyasette en makus şeyin vizyonsuzluk olduğunu belirterek, “Vizyonu olmamaktan daha berbatı ise gayesi, ideali, fikri ve davası olmamaktır. İşte bizim en büyük özelliğimiz, ‘Türkiye Yüzyılı’ diye bir maksat ortaya koyabiliyorsak, şimdiye kadar yapılanları gerçekleştirilmiş maksatlar olarak görüyor ve onun üstünde Türkiye’nin yeni bir periyoda kapılarını açması için canla başla gayret ediyoruz.” sözünü kullandı.

Milletin Sünniliği ve Aleviliği bir ayrıştırma vesilesi olarak kabul etmeyeceğini, Aleviliğin de Sünniliğin de ülkenin zenginliği olduğunu lisana getiren Kurtulmuş, “Bu manada Sayın Cumhurbaşkanı’mızın dediğini bir sefer daha hatırlatmak istiyorum; bizim Alevilik, Sünnilik diye bir dinimiz yok, bizim Müslümanlık diye bir dinimiz vardır ve bu halkın da yüzde 99’u Müslüman bir millettir.” dedi.

Kurtulmuş, bu ülkenin vatandaşı 85 milyonun hangi etnik kökene ilişkin olursa olsun kardeş olduğunun ve tıpkı yazgısı paylaştığının altını çizdi.

Türkiye’nin kendi eksenini tahkim ettiğini vurgulayan Kurtulmuş, Türkiye’nin son terörist kalmayıncaya kadar değil, terör örgütlerinin ardındaki bütün dayanaklar ortadan kaldırılıncaya kadar terörle gayretine devam edeceğini, esenlikli ve güvenlikli bir ülke olacağını kaydetti.

AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe, AK Parti’ye katılan eski Zafer Partisi Kurucular Şurası üyesi Ayşe Melda Topyay, eski Genel Yönetim Şurası üyeleri Oğuzhan Yılmaz ve Keyifli Er’in de konuşma yaptığı programda, AK Parti’ye katılan 300 kişiyi temsilen kimi partililere rozet takıldı.

Kaynak: AA / Kaan Bozdoğan – Yeni