İstanbul'da 1 Mayıs'ta Taksim Meydanı'na yürümek isteyen kümelere müdahale edildi

İstanbul’da 1 Mayıs’ta Taksim Meydanı’na yürümek isteyen kümelere müdahale edildi

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü münasebetiyle çeşitli noktalardan müsaadesiz olarak Taksim Meydanı’na yürümek isteyen kümelere müdahale eden polis, birtakım bireyleri gözaltına aldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünün aldığı güvenlik tedbirleri kapsamında Taksim Meydanı ve etrafı demir bariyerlerle çevrildi.

İmam Adnan Sokağı’ndan Taksim Meydanı’na yürümek isteyen bir kümeye polis takımları müdahale etti. Çeşitli sloganlar atarak yürümekte ısrar eden kümeden 10 kişi gözaltına alındı.

Beşiktaş’ta orta sokaklardan Barbaros Bulvarı’na çıkarak Taksim’e yürümek isteyen Halkın Kurtuluşu Partisi üyelerine de müsaade verilmedi. Polis takımlarının durdurduğu kümeden yaklaşık 30 kişi gözaltına alındı. Kümenin hareketi nedeniyle Barbaros Bulvarı Levent istikametinde trafik bir müddet durdu.

Beşiktaş Çarşı’da toplanan Umut-Sen üyesi bir küme da ellerinde taşıdıkları pankartla Taksim’e hakikat yürüyüş yapmak istedi. Kümenin geçişine müsaade vermeyen polis grupları, kimi şahısları gözaltına aldı.

Şişli’den yürümek isteyenlere müsaade verilmedi

Şişli’de orta sokaklardan gelerek Elmadağ’da toplanan bir küme da halk konutları yazılı pankart taşıyarak Taksim’e yürümek istedi. Kümeye müsaade vermeyen polis grupları, müdahale ederek birtakım bireyleri gözaltına aldı. Orta sokaklardan çıkarak Osmanbey’de toplanan kimi kümelere da müsaade verilmedi. Taksim’e yürümek isteyen kümelere yapılan müdahalede, birtakım şahıslar gözaltına alındı.

Kaynak: AA / Başak Akbulut Müellif – Şimdiki