İSTANBUL-AK PARTİLİ AHIAKAN, TAKSİCİ ESNAFINI ZİYARET ETTİ

İSTANBUL-AK PARTİLİ AHIAKAN, TAKSİCİ ESNAFINI ZİYARET ETTİ

AK Partili Ahıakan, taksici esnafını ziyaret etti

İSTANBUL, (DHA)- AK Parti İstanbul 1’inci Bölge Milletvekili Adayı Aydoğan Ahıakan, 1 Mayıs Emekçi Bayramı’nda Kartal’da çalışan taksicilerle bir ortaya geldi.

Taksici esnafının 1 Mayıs Emekçi Bayramı’nı kutlayan Ahıakan, taksicilere yönelik yürütülen çalışmaları ve ileriki devirlerde yapılacak olan faaliyetlere ait bilgiler verdi. Ahıakan, 14 Mayıs seçimlerinde dayanak istedi.

‘TİCARİ TAKSİLERDE ÖTV ALINMAYACAK’

Ahıakan, ‘Bugün 1 Mayıs Emekçi Bayramı, sayın cumhurbaşkanımız 1 Mayıs’ın bayram manasında yaşanması ve tatil olmasını ilan etmişti. Cumhurbaşkanımıza bu açıdan çok teşekkür ediyoruz. Bugün Kartal’da Eren Taksi durağımızı ziyaret ettik, esnaflarımızla bir ortaya geldik. Tüm çalışan işçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma bayramlarını tekrar tebrik ediyorum. Burada tekrar ÖTV’yle ilgili cumhurbaşkanımızın vermiş olduğu muştuyu taksici esnafımıza anlattık. Ticari taksilerde bilhassa ticari araçlarda birebir emsalde araçla yenilendiğinde ÖTV alınmayacak. Öte yandan Kartal teşkilatındaki arkadaşlarımızla bir arada, bilhassa esnaflarımızın ellerini sıktık. Onların bize olan taleplerini, tekliflerini ve iletmek istedikleri konuları dinlemiş olduk. Vatandaşlarımızı ziyaret ederek, cumhurbaşkanımızın selamını ilettik’ diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Aktüel