İmamoğlu: AKP ülkeyi uçurumun kenarına getirdi

İmamoğlu: AKP ülkeyi uçurumun kenarına getirdi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde Zonguldak‘ta, AKP iktidarının ülkeyi, huzur, adalet ve itimat olarak neredeyse uçurumun kenarına getirdiğini söyledi. Gençlere seslenen İmamoğlu, “Bu seçim sizin seçiminiz. Ayrışmak yok. O denli sağa sola kızarım, öfkelenirim diye oyunuzu ziyan etmek yok. Oylarınız adresi Millet İttifakı. Oyunuzun adresi 13. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu” dedi.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde Zonguldak‘ta vatandaşlarla buluştu. İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, şunları söyledi:

“BUNLAR MEMLEKETİ NEREDEYSE UÇURUMUN KENARINA GETİRDİ: Bunlar memleketi ekonomik olarak, huzur olarak, inanç olarak, adalet olarak neredeyse uçurumun kenarına getirdi. Biri de var, diyor ki memleketime, ‘Ey benim beşerim ben horonu grupla oynarım. Hatta benim grubum var fakat ben milletimle oynarım.’ Bunu diyen insan hayatını hak, hukuk, adalet için harcamış. Devlet insanı olma terbiyesiyle memleketinin hiçbir insanını birbirinden ayırmayacağına dair hayatını feda etmiş. Her hücuma göğüs germiş. Kimsenin kalbini incitmemiş.

15 MAYIS’TA DEMOKRASİ SUSUZLUĞUMUZU GİDERECEĞİZ: O tek kişilik horon isteyeni konutuna yollamaya ve 15 Mayıs sabahı 13. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yeni bir güne başlamaya hazır mıyız? Bizim en çılgın projemiz ‘hak, hukuk, adalet’ olacak. Bizim en değerli gelişim noktamız demokrasi olacak. Bakın hak, hukuk, adalet ve demokrasi ne biliyor musunuz? Hiçbir evladınızın hakkının yenmemesi demek. Mülakatla çocuklarınızın yerine torpilli bir avuç insanın işe girmemesi demek. 15 Mayıs’ta bu demokrasiye susamışlığı hak hukuk adalete susamışlığı daima birlikte gidereceğiz. Adil bölüşümü ve üretimi bu memlekette var edeceğiz. Susmuş bir Türkiye değil konuşan bir Türkiye istiyoruz.

‘BANA OY VERİYORSAN MİLLİTEYÇİ, VERMİYORSAN VATAN HAİNİ’: Türkiye’de gözünün içine bakıp, alnına bir aygıt tutup, ne vakitten beri bir kişinin daha milliyetçi olduğu anlaşılıyor ya da ‘Sen bana oy veriyorsan milliyetçi, oy vermiyorsan vatan hainisin’ deniyor? Haydi oradan, haddini bil. Burada yaşayan beşerler vatanı için, memleketi için gözünü kırpmadan canını veren beşerler. Sen kim oluyorsun? ya da bir seçimde iktidara oy veriyorsa ulusal irade, oy vermiyorsa ismi ‘darbeci.’ Bu memlekete ziyan veriyorlar. Memleketin insanını birbirinden ayırıyorlar. Oy verenler, vermeyenler, 86 milyon insanı bir görmeyen bir insan, bir avuç insan bu ülkeye rehberlik yapamaz. Ziyan veriyorlar, bizi üzüyorlar. Palavrayla, dolanla, iftirayla karalamayla milletimizi aldatıyorlar. Biz bu seçimi milletimiz için kazanacağız. Yerli ve ulusal olan, yerli üretimi takviyeler. O denli değil mi? Pekala niye yerli taş kömürü üretimi teşviğini bıraktılar. Her tarafı ithal kömürle dolduruyorlar. Niye bu memleketin üretimini bertaraf ediyorlar?

KADINI ÖZGÜRLEŞTİRECEĞİZ: Yerli ve ulusal nedir biliyor musun? Yerli ve ulusal olmak insanını ayırt etmemek, devletini büyütmek, yüceltmek partini değil, devletini ve milletini yüceltmek. Bunlar parti devleti istiyor. Biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti istiyoruz. Kırsalı boşalttık, köyleri mahvettik. Kadınımızı kente taşırdık. Ancak iş vermiyoruz, imkan vermiyoruz. İstihdamdaki bayan oranı yüzde 30. Bu türlü olunca ne oluyor? Millet yoksullaşıyor. Bayanı özgürleştireceğiz. Görmek isteyen gelsin İstanbul Belediyesi’nde bayan siyasetleri konusunda ne yapıyoruz görsün.

ZONGULTAK’IN YARIM BIRAKILAN İŞLERİNİ TAMAMLAYACAĞIZ: Zonguldak‘ın yarım bırakılan bütün işlerine el atacağız. Mevlana’nın hoş bir lafı var, ‘İnsan bir ağaca misal. Kökü kelamında durmaktır.’ Bunlar kelamında durmadı. Biz kelamımızı yerine getiren bir idare olacağız. Bunların kelamını yerine getirmediği işleri de biz tamamlayacağız. Filyos limanını, Karasu Ereğli, Filyos ve Bartın limanlarını bağlayacak demir yolunu Zonguldak etraf yolunu, Ereğli Devlet yolunu biz yapacağız. Bu projelerin hepsini biz yapacağız.

İSTANBUL’DA YARDIMLARI 5 KATINA ÇIKARDIK: Biz gelirsek neymiş, yardımlar kesilecekmiş. Biz İstanbul’da onların periyoduna nazaran toplumsal yardımı hem de veren elin alan eli görmediği formuyla, ahlaklı biçimde, lütuf olarak değil, devletin şefkatli eliyle tam 5 katına çıkarttık. Ben seçimden evvel ‘İstanbul’da, anneler çocuklarıyla İstanbul’u dolaşamıyorlar. 0-4 yaş ortası çocukları anneleriyle birlikte fiyatsız kartla seyahat ettireceğim’ dedim, biliyorsunuz. Hanımlar biliyor, duydular bunu. Sayın Cumhurbaşkanı o vakit ilçe ilçe gezdi, 40 tane miting yaptı İstanbul’da. Allah razı olsun 806 bin oy fark attık.

BİZ SİZİN ÜZERE YARDIMIN GÖSTERİSİNİ YAPACAK BİR AKLA SAHİP DEĞİLİZ: Toplumsal yardımı 5 katına çıkarttık dedim ya, ‘Süt dağıtacağız’ dedim 130 bine yakın çocuğunuza süt dağıtıyoruz. Ne dedi biliyor musunuz? ‘Hani süt dağıtacaktın? Süt müt gördüğümüz yok’ dedi. Haklı görmedi. Zira biz verirken göstermedik ki. Çocukların meskenine teslim ettik, kimse duymadı. Biz sizin üzere yardımın gösterisini yapacak bir akla sahip değiliz. Yardım etmek oy problemi değildir. Sevgili gençler bu seçim sizin seçiminiz. Ayrışmak yok, o denli sağa sola kızarım, öfkelenirim diye oyunuzu ziyan etmek yok. Oylarınız adresi Millet İttifakı. Oyunuzun adresi 13. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu.”

Kaynak: ANKA / Siyaset