İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Samsunlular Buluşması'nda iş insanları ile bir ortaya geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Samsunlular Buluşması’nda iş insanları ile bir ortaya geldi

İÇİŞLERİ Bakanı ve AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Süleyman Soylu, Şişli’de düzenlenen ‘Samsunlular Buluşması’nda iş insanları ile bir ortaya geldi. Soylu, muhteşem lige çıkan Samsunspor’u tebrik etti.

İÇİŞLERİ Bakanı ve AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Süleyman Soylu, Şişli’de Samsun Dernekler Konfederasyonu’nca bir otelde düzenlenen ‘Samsunlular Buluşması’nda iş insanları ile bir ortaya geldi. Samsun’un Kurtuluş Savaşı’ndaki rolüne dikkat çeken Soylu, “Samsun bu devletin varlığına ve birliğine, milletin parçalanamaz bütünlüğüne, kendisini adamış bir kenttir. Samsun manevi bütün pahalarla kuşatılmış bu memleketin ve bu devletin tam otağı direği olan bir kenttir. Bizim aldığımız terbiyenin, bizim aldığımız bu anlayışın tam da karşılığıdır. Samsun kurtuluşumuzun kentidir. Gazi Mustafa Kemal’in ve bu memleketteki bütün evlatların, bu kurtuluşu başlattığı ve dualı başlattığı bir şehirdir” dedi.

Bakan Soylu,”104 yıldır bitmeyen şey manda ve himayedir. 104 yıldır bu topraklarda fırsatını buldukları her an Türkiye’ye vesayet kurmaya, Türkiye’de mandayı ve himayeyi devam ettirmeye çalışan bir anlayışla karşı karşıyayız. Hiç merak etmeyin, göreceksiniz. 14 Mayıs’tan sonra etrafımızdaki ülkelerin her biri, tane tane Türkiye’nin etrafında dizileceklerdir. İçinde huzursuzluk olan, huzursuzluk olmayan, huzur olan her biri Türkiye’yle birlikte, evet ‘Dünya 5’ten büyüktür’ diyen anlayışın etrafında saf duracaklardır” halinde kelamlarını tamamladı.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Siyaset