BURSA'DA ÖĞRENCİLERİ TAŞIYAN TIP OTOBÜSÜ DEVRİLDİ: 3 MEYYİT, ÇOK SAYIDA YARALI VAR

BURSA’DA ÖĞRENCİLERİ TAŞIYAN TIP OTOBÜSÜ DEVRİLDİ: 3 MEYYİT, ÇOK SAYIDA YARALI VAR

BURSA’nın İnegöl ilçesinde seyahatten dönen öğrencilerin bulunduğu cins otobüsü bariyerlerin üzerine devrildi. Can pazarının yaşandığı kazada şoför ve 2 öğrenci hayatını kaybetti, çok sayıda öğrenci de yaralandı.

Kaza gece yarısı İnegöl ilçesi Şehitler Mahallesi mevkisinde meydana geldi. Çanakkale gezisinden Ankara’ya dönen öğrencilerin bulunduğu Kemal A. idaresindeki 06 BFV 850 plakalı tıp otobüsü, teze nazaran süratli gittiği belirtilen şoförün ani fren yapması sonucu denetimden çıktı. Kemal A.’nın direksiyon hakimiyetini kaybettiği otobüs yan yatarak, bariyerin üzerine devrildi. Can pazarının yaşandığı kazada hafif formda yaralanan öğrenciler, arkadaşlarına yardım ederek otobüsten çıkardı. Etraftakilerin ihbarı üzerine kaza yerine AFAD, polis, jandarma, itfaiye ve sıhhat grupları sevk edildi.

ŞOFÖR VE 2 ÖĞRENCİ HAYATINI KAYBETTİ

Polis grupları karayolu üzerinde güvenlik tedbiri alırken, sıhhat grupları ise yaralılara müdahale etti. Sıhhat takımlarının yaptığı denetimde sürücü Kemal A. ile 2 öğrencinin hayatını kaybettiği belirlendi. Yaralı öğrenciler ise birinci müdahalelerinin akabinde ambulanslarla hastanelere sevk edildi. Kaza nedeniyle Bursa-Ankara karayolu çift şeritli olarak trafiğe kapandı.

VALİ CANBOLAT: OTOBÜSTE 47 KİŞİ VAR

Kaza haberini alınca olay yerine gelen Bursa Valisi Yakup Canbolat, yetkililerden bilgi aldı. Vali Canbolat, “Bu akşam maalesef acı bir trafik olayı yaşadık. Ankara’da Etimesgut ilçemizdeki ortaokul öğrencileri taşıyan otobüs, Çanakkale’ye seyahat hedefli gidiyorlar. Dönüşte bu mevkiye geldiğinde otobüs burada tek taraflı şarampole çarparak kayıp orta refüje yatıp kaza yapıyor. Otobüste 47 kişi var. Bunların üç tanesi öğretmen ikisi şoför bir kısmı öğrenci. 6 tane de öğretmen çocuğu tespit edildi. Şu ana kadarki birinci tespitlerimde şoför ve 2 öğrenci maalesef hayatlarını kaybetti. Yaralılara müdahale yapıldı, ambulanslarla hastanelere sevkleri yapıldı. Hastaneye gönderilen öğrencilerin ve hastaların genel durumu âlâ görülüyor. Burada enkazı kaldırma çalışmalarımız devam ediyor. AFAD takımları Vilayet Jandarma, emniyet gruplarımız sıhhat gruplarımız tamamı burada. Büyük geçmiş olsun. Ölenlerin ailelerine başsağlığı diliyorum. Yaralı çocuklarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

Ankara’da ortaokula gittiklerini söyleyen Berkay D. isimli öğrenci, “Okulumuz 6-7 ve 8’inci sınıf öğrencilerini tarihi seyahat için Çanakkale’ye getirdi. Dönüşte süratli giden otobüs birdenbire fren yapınca devrildi. Yaklaşık 100 bireydik. Bizim otobüste 50 kişi vardı” dedi. Kaza ile ilgili soruşturmaya başlandı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Şimdiki