İçişleri Bakanı Soylu'dan 1 Mayıs iletisi Açıklaması

İçişleri Bakanı Soylu’dan 1 Mayıs iletisi Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, personellerin, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü hasebiyle bildiri yayımlayan Soylu, personellerin her vakit, ülkeyi bölmeye çalışanların, her siyasi görüşü, her toplum bölümünü bir ayrıştırma aracı olarak istismar etmeyi unsur edinenlerin ve bu ülkeyi iç çatışmalar üzerinden istikrarsızlığa sürüklemek isteyenlerin maksadında olduğunu belirtti.

Emeğin bayramını kendi emelleri için kullananların, personelin bir günlük bayram kutlamasına çomak soktuklarını tabir eden Süleyman Soylu, şunları kaydetti:

“Bugün, 1 Mayıs’a bir berbat hatıra giydirip yıllarca yasaklayan zihniyetler yok. Çalışanın bayramında halay var, bayram var, tatil var. Bugün, ülkenin idaresinde yalnızca seçkin bir kesim değil, sizin çocuklarınız, babası personel emeklisi olan beşerler var. Salgın sonrası ve Ukrayna-Rusya Savaşı üzere dünyanın ekonomik sarsıntılar yaşadığı bir periyotta, toplu mukavelelerde sendikalarla mutabakat peşinde koşarak, tüm talepleri karşılamaya çalışan, minimum ücretliyi, emekliyi, çalışanı ezdirmemek için eldeki tüm imkanları kullanan, inşallah kısa vadeli gündelik kasvetleri aşmak için çabalayan bir başkan, bir Cumhurbaşkanı, bir Recep Tayyip Erdoğan var.”

Bakan Soylu, bugün çalışanların, dünyanın en çağdaş insansız hava araçlarını ürettiğini, dünyanın en büyük havalimanını, kent hastanelerini, köprüleri, otoyolları inşa ettiğini anlattı.

İşçilerin bugün, Türkiye‘nin ihracat rekorlarını kıran eserleri fabrikalarda ürettiklerini, mühendisin, mimarın, teknisyenin hayallerini gerçeğe dönüştürdüklerini belirten İçişleri Bakanı Soylu, “Bu ülkeyi Türkiye Yüzyılı’nın eşiğine getirdiniz. İnşallah daima birlikte Türkiye Yüzyılı’na taşıyacak olanlar da sizlersiniz. Emeğinize sıhhat. Halay çekin, Türkiye Yüzyılı’nın coşkusuyla, daha güçlü, daha müreffeh bir Türkiye heyecanıyla, kıyasıya, doyasıya halay çekin. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nüz kutlu olsun.” sözlerini kullandı.

Kaynak: AA / Sefa Şahin – Yeni