Hüdapar'dan Mersin'deki hücuma reaksiyon

Hüdapar’dan Mersin’deki hücuma reaksiyon

Hüdapar’dan Mersin’deki atağa tepki

Hüdapar’lı vekil adayı Faruk Dinç: “Saldırıların failleri CHP, HDP ve PKK’dır”

MERSİN – Mersin’de Hüdapar üyelerince, partilerinin tanıtım standına yönelik HDP yandaşlarınca gerçekleştirilen akın protesto edildi.

Bu atağın birinci olmadığını, daha evvel de Bursa, Yalova ve Tarsus’ta da benzeri ataklar gerçekleştirildiğini kaydeden Dinç, “Bizler onların yaptığı bu yakışıksız taarruzlara karşın, söyledikleri bu palavralara ve iftiralara karşın sağ duyulu olmaya devam edeceğiz. Hiçbir halde şiddete başvurmadan legal tabanda siyaset yapmayı sürdüreceğiz” tabirlerini kullandı.

Hüdapar Akdeniz Koordinatörü Salih Demir ise, 2023 yılı Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleme kararı aldıkları andan itibaren, Millet İttifakı bileşenlerinden CHP ve DÜZGÜN Parti ile birlikte HDP ve PKK tarafından Hüdapar’a karşı ağır bir kara propaganda yürütüldüğünü söyledi. Hüdapar aleyhine itibarsızlaştırma, düşmanlaştırma ve imha siyaseti yürüten bu odakların, çeşitli yol ve sistemlerle kirli algılar oluşturduğunu savunan Demir, “Yapılan kirli algılara karşı ‘savaşa değil seçime gidiyoruz’ söylemimizi ısrarla tekrar etmemize karşın, bir seçim için memleketi ateşe vermekten çekinmeyen CHP, UYGUN Parti, HDP ve PKK, gün geçtikçe taarruz dozunu arttırmıştır. Son alarak Mansur Yavaş’ın ‘kökünü kazıyacağız’ tabiri ile direk ataklar başlamıştır. Bu akınların talimatı Kandil’den verilmekte, Edirne Cezaevinde kurgusu hazırlanmakta, CHP ve GÜZEL Parti merkezlerinde maksat noktalar belirlenmekte ve HDP merkezinden hücumlar uygulamaya konulmaktadır” biçiminde konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Hüseyin Kar – Siyaset