GÜLTEKİN UYSAL ÜLKENİN BU KADAR BERBATLIĞI HAK ETMEDİĞİNİ BİLİYORUZ

GÜLTEKİN UYSAL ÜLKENİN BU KADAR BERBATLIĞI HAK ETMEDİĞİNİ BİLİYORUZ

DEMOKRAT Parti (DP) Genel Lideri Gültekin Uysal, “Bu büyük geçmişi hiçbir halde yok saymıyoruz. 100’üncü yılında cumhuriyetin daha büyük muvaffakiyetleri hak ettiğine inanıyoruz. Bu ülkenin bu kadar berbatlığı hak etmediğini de biliyoruz” dedi.

DP Genel Lideri Gültekin Uysal, partisinin Çanakkale Vilayet Başkanlığı’nı ziyaret etti. Burada partililerle bir ortaya gelen Uysal’a, CHP Çanakkale Vilayet Lideri Güler Koçer, ÂLÂ Parti Çanakkale Vilayet Lideri Selahattin Yıldızlar ile milletvekili adayları da eşlik etti. 2023 genel seçimlerinin kıymetli bir demokratik imtihan olduğuna dikkati çeken Uysal, “Sadece 21 yıllık bir iktidar devri değil; süratle değişen bir vakit dilimi içerisinde, bu büyük cumhuriyeti yine hem bölgesel hem global manada kodlama mecburiyeti ile karşı karşıya kaldığımız bir süreçte büyük bir gayret veriyoruz. Sorunumuz yalnızca bir iktidar değişimi değildir. Onun ötesinde Türkiye’nin büyüklüğüne denk bir siyasi akılla, programla, takımla buluşturabilme çabasıdır” dedi.

‘KARŞIDA TÜKENMİŞ BİR SİYASAL YAPI VAR’

“Milletimizin gücünü biliyoruz” diyen Uysal, şöyle devam etti: “Nereden geldiğimizi biliyoruz. Bu büyük geçmişi hiçbir biçimde yok saymıyoruz. Zira cumhuriyetin başlangıcını 3 Kasım 2002 olarak görmüyoruz. 100’üncü yılında cumhuriyetin daha büyük muvaffakiyetleri hak ettiğine inanıyoruz. Bu ülkenin bu kadar berbatlığı hak etmediğini de biliyoruz. O açıdan işleyen bir demokrasi, işleyen bir hukuk sistemi, işleyen bir özgür piyasa sistemiyle birlikte insanlarının potansiyelini ortaya çıkartacak bir eşit fırsatlar nizamını Türkiye’de icra edeceğimize inanıyorum. O açıdan söyleyecek kelamı bitmiş, gücü bitmiş, karşıda fikren, ruhen, bedenen tükenmiş bir siyasal yapı var.” (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yeni