Güç ve Natürel Kaynaklar Bakanı Dönmez, "Roman Buluşması"nda konuştu Açıklaması

Güç ve Natürel Kaynaklar Bakanı Dönmez, “Roman Buluşması”nda konuştu Açıklaması

Enerji ve Alışılmış Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Şimdi sıra petrolde. Çok yakın bir vakitte petrolle ilgili de büyük bir müjde verebiliriz. Bekleyin. Böylelikle inşallah ülkemizin güçte dışa bağımlılığını makus talihinde daima birlikte yenmiş olacağız.” dedi.

Bakan Dönmez, Tunalı Mahallesi Gaffar Okan Caddesi’nde düzenlenen Roman Buluşması’na katıldı.

Dönmez, aktiflikte yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugüne kadar başladığı hiçbir işi yarım bırakmadığını, zelzele bölgesinde 500 bin civarında konut yaparak bir yıl içinde afetzedelere teslim edeceklerini söyledi.

Son 20 yılda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın öncülüğünde Edirne’den Kars’a daha evvel hayal bile edilemeyen birçok yapıtı ve hizmeti hayata geçirdiklerini hatırlatan Dönmez, “Şimdi önümüzde bir seçim daha var. Şayet bu eser ve hizmetlerden mutluysanız Sayın Erdoğan’a ve adaylarına takviye olacaksınız. Tercihiniz, takdiriniz başımızın üstünde lakin ‘Yok bu kadar kâfi. Çok yoruldunuz, dinleneceksiniz’ diyorsanız o da sizin bileceğiniz iş.” dedi.

Fatih Dönmez, ulaştırmadan güce, eğitimden sıhhate, tarımdan endüstriye ve altyapıya kadar eksik ve noksan olan birçok işi tamamladıklarını vurgulayarak, şöyle devam etti:

Türkiye maalesef birinci 100 yılında çok vakit kaybetti. Darbeler, kısa ömürlü hükümetler bize çok vakit kaybettirdi. Çok partili siyasi hayata biz 1950’li yıllarda başladık fakat 1980’e kadar birkaç tane darbe gördük. Akabinde şöyle bir durulur üzere olduk. Merhum Özal’ın hükümetleri vaktinde fakat o da kısa sürdü. O 1950 ile 2000 yılları ortasında onlarca hükümet geldi geçti. Toplam hükümetlerin ortalama hizmet müddeti 18 ay. Devletin arşivlerinde, raflarında yüzlerce proje vardı biz geldiğimizde. Hepsi tozlanmış. Niçin yapmadınız dedik? ‘Efendim tam biz yapacaktık hükümet değişti. Tam biz ihale ediyorduk bakan vazifeden alındı.’ dediler.” diye konuştu.

-“Bir sefer daha evet mührünü Ak Parti‘ye basmanızı bekliyoruz”

Türkiye‘nin bu süreçte daima yerinde saydığını ve patinaj yaptığını lisana getiren Bakan Dönmez, “Ta ki 2002’de Sayın Erdoğan liderliğinde AK Parti iktidara gelinceye kadar. son 20 yılda patinaj yapıyor muyuz? Hayır. Başladığımız her işi vaktinde bitiriyor muyuz? Dün hayal edemediğimiz birçok şeyi bugün gerçekleştirdik mi? Bundan sonra da artık size düşüyor. Şayet bu hizmetlerin devam etmesini istiyorsanız 14 Mayıs’ta inşallah Cumhur İttifakı’nın ortak adayı Erdoğan’a ve partimize dayanağınızı göstereceksiniz. Bir kere daha evet mührünü AK Parti’ye basmanızı bekliyoruz.” açıklamasında bulundu.

“Çok yakın bir vakitte petrolle ilgili büyük bir müjde verebiliriz”

Gözleri olup görmeyen, kulakları olup işitmeyen, kalbi olup hissetmeyen insanların bulunduğuna değinen Dönmez, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Allah onlara akıl fikir versin. İnanmayan yeniden inanmıyor. Gazı orada günlerce yaktık, tekrar inanmıyor. Dedim ki inanmayanlara ‘Gelin, bir tıp yapalım. Her şey bizden. Gidin bir bakın orada neler yapmış bu insanlarımız?’ Dediler ki ‘Biz gitmeyiz’ Niçin? Aslında inanmıyoruz. Bunlara yapacak bir şey yok. Artık ocaklarında yanmaya başlayacak. Tahminen tekrar inanmayacaklar. Sayın Cumhurbaşkanımız dedi ki ‘Evet bu keşif çok büyük bir müjde. Lakin vatandaşımızın bunu çabucak hissetmesi lazım. Yarın değil hemen’ dedi. ‘Tamam Cumhurbaşkanım. Ne yapalım?’ dedik. ‘Biraz çalışın. Bu vatandaşımıza ne ikram edebiliriz? Bayram öncesine ne armağan edebiliriz?’ Çalıştık. Dedik ki ‘Efendim mutfaklarda kullanılan gazı bir yıl müddetle parasız verebiliriz’. Dedi ki ‘Yetmez’. Ne yapalım? ‘Bir ay da bütün kullanımlarını biz vatandaşımız güle güle kullansın’ dedi. Onu da arife günü bütün vatandaşımıza da ilan etmiş oldu. Güzel uğurlu olsun. Ben şuna inanıyorum. Biz aziz milletimize verdikçe Rabbim de bize veriyor. Gerisi gelecek. Verdik ya size artık parasız gaz. Dua edin çoğalacak, bereketlenecek. Artık sıra petrolde. Çok yakın bir vakitte petrolle ilgili de büyük bir müjde verebiliriz. Bekleyin. Böylelikle inşallah ülkemizin güçte dışa bağımlılığını makus talihinde daima birlikte yenmiş olacağız.”

Bu 100 yılın Türk’üyle, Kürt’üyle, Çerkez’iyle, Arap’ıyla, Roman’ıyla, Balkan göçmeniyle herkesin yüzyılı olacağına işaret eden Dönmez, “Bu ülkeyi, bu milleti bölmek için çok uğraş gösterdiler. Fitne çıkartmaya çalıştılar ancak bir türlü başaramadılar. İnşallah bundan sonra da başaramayacaklar. Rabbim onlara fırsat vermesin.” dedi.

Bakan Dönmez’e AK Parti Vilayet Lideri Süleyman Reyhan, AK Parti Eskişehir Milletvekili Adayları Hakan Çizmelioğlu ve Pınar Turhanoğlu Gücüyener ve teşkilat mensupları eşlik etti.

Kaynak: AA / Cem Şan – Şimdiki