Gergin geçen maçın galibi 1969 Bilecik Spor- 1969 Bilecik Spor Kulübü kazanarak, seneyi tekrar BAL'da gayret etme bahtını yakaladı

Gergin geçen maçın galibi 1969 Bilecik Spor- 1969 Bilecik Spor Kulübü kazanarak, seneyi tekrar BAL’da gayret etme bahtını yakaladı

– Gergin geçen maçın galibi 1969 Bilecik Spor

1969 Bilecik Spor Kulübü kazanarak, seneyi yine BAL’da gayret etme bahtını yakaladı

BİLECİK – Bölgesel Amatör Lig baraj maçında 1969 Bilecik Spor Kulübü kazanarak, 2023-2024 futbol döneminde yine BAL’da uğraş edecek. Gergin geçen karşılaşmanın son dakikalarında ortalık karıştı.

Bilecik 1. Amatör Lig şampiyonu Söğütspor ile BAL temsilcisi 1969 Bilecik Spor Kulübü baraj maçında karşı karşıya geldi. Pir Edebali Üniversitesi Stadı’nda oynanan karşılaşmayı 2 bin 500 seyircinin izlerken, iki ekip taraftarları ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ tezahüratları yaptılar. Maça orta alana ikili uğraş formunda gererken maçın 37. dakikasında gelişen bir 1969 Bilecik Spor Kulübü atağında Yavuz Çukur sağ kanattan ceza alanına yaptığı harika ortayı Tolga Topla fevkalade bir baş vuruşuyla ağlara gönderdi. Bu gol birebir vakitte birinci yarınında skoru oldu. Maçın ikinci yarısının 53’üncü dakikadan gelişen 1969 Bilecik Spor Kulübü atağında Mehmet Önecek topu filelere göndererek, durumu 2-0’a getirdi. Maçın 63’üncü dakikasında Söğütspor atağında golcüsü Semih Durmuş topu filelere göndererek durumu 2-1’e getiren golü attı. Bu gol sonrası maç sonuna kadar tansiyonu yüksek geçen maçı 1969 Bilecik Spor Kulübü kazarak, 2023-2024 futbol döneminde yine BAL’da çaba etmeye hak kazandı.

Maç sonunda Söğüt Belediye Lideri aynıca kulübün as lideri İsmet Sever yapılan tezahüratlar ve kimi telaffuzlar için 1969 Bilecik Spor Kulübü birtakım yöneticileriyle gergin anlar yaşandı. Sever, 1969 Bilecik Spor Kulübü’nün yerlerinin bu ligler olmadığı söyleyerek, grubu tebrik etti.

“Bilecikspor’da Bilecikli çocukları daha fazla oynatmak için çalışmalarımıza başladık”

1969 Bilecik Spor Kulübü antrenörü Sedat Memiş çok memnun olduklarını anlatarak, “Bu maçları olağan duygusal manada da gerilim yükü ağır olduğu için bu düzey zorluyor. Bizim taktiksel manada oyunu geriye çekilme üzere bir şeyimiz yoktu büsbütün ruhsal. Bu maçları kazanmak kıymetli. oyuncularımı, taraftarı, Bilecikspor topluluğunu, idaresine herkese çok teşekkür ediyorum. Bilecikspor’un vizyonu değişmeli, Bilecikspor daha uygun yerlere gelecek bu kentin arması markası. 7 yaşında çocukların hayali bu kadroda forma giymek olacak. Biz alt yapı ve a ekibi düzeyinde Bilecikspor’da Bilecikli çocukları daha fazla oynatmak için çalışmalarımıza başladık. İnşallah çok daha âlâ yerlere getireceğiz Bilecikspor’u” dedi.

Maçı, Milletvekili Yaşar Tüzün, Vali Vekili Akgün Corav, Vali Yardımcısı Şahin Arsal, Bilecik Belediyeler Birliği birebir vakitte Bayırköy Belediye Lideri Mustafa Lider, Bilecik Belediye Lider V. Melek Mızrak Subaşı, Osmaneli Belediye Lideri Münür Şahin, AK Parti Bilecik Vilayet Lideri Serkan Yıldırım, Milletvekili Adayı Halil Eldemir, Bilecik ASKF Lideri Nusret Tosun ve çok sayıda taraftar izledi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Cem Kaan Toka – Lokal