Fitili ateşledi! Okan Buruk'tan derbi öncesi net bildiri

Fitili ateşledi! Okan Buruk’tan derbi öncesi net bildiri

Süper Lig’in 32’inci haftasında Galatasaray, deplasmanda Beşiktaş ile kozlarını paylaşacak. Saat 19.00’da başlayacak çabayı hakem Ali Şansalan yönetecek.

“KAZANMAYA GELDİK”

Mücadele öncesi konuşan Buruk, “Çok kıymetli bir maç. Bir derbi oynayacağız. Bunun günlerdir üzerimizde heyecan var. Hoş bir yer, hoş bir stadyum, hoş bir ambiyans. Kendi stadımız olsa bile bizim üzere oyunculara sahip ekiplerin isteğini artırır. Rakibin kendi seyircisi önünde baskıyla başlayabileceğini düşünüyoruz. Maç başlangıcı çok kıymetli. İki ekip formda. Beklenen 11’ler alanda. Düzgün bir futbol insanların beklentisi. Evvel buna karşılık vereceğiz. Sonra biz de kazanmaya geldik, rakibimiz de kazanmak isteyecek. Emelimiz bundan evvelki maçlarda olduğu üzere kazanmak. Kazanmak için çıkacağız, kazanmak için oynayacağız. Ümit ettiğimiz, hayal ettiğimiz üzere, başımızda yaşadığımız üzere umarım oyunumuzu alana aktarırız.” dedi.

“LİGİN LİDERİYİZ”

Genç teknik adam, kelamlarına, “Kenar ortalarında 1 ve 2 Galatasaray ile Beşiktaş. İçeride Cenk Tosun, Aboubakar üzere iki santrforu var. Ana niyetimiz kendi oyunumuzu oynamak ve rakibin düzgün yanlarına tedbir almak. Tahlil ettik, anlattık, çalıştık. Oyuncularım üstesinden gelmeye çalışacak. Uygun bir kadroyuz, ligin önderiyiz. Buraya kazanmak için geldik.” sözlerini kullandı.