Fenerbahçe maçının akabinde

Fenerbahçe maçının akabinde

Fenerbahçe maçının akabinde (1)

Eraydın AYTEKİN – Alperen YILDIZSİVAS, (DHA) – Fenerbahçe, Muhteşem Lig’in 32’nci haftasında deplasmanda karşılaştığı Sivasspor‘u 3-1 mağlup etti.

Mücadelenin akabinde Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus ve Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay değerlendirmelerde bulundu.

Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus kıymetli bir galibiyet aldıklarını belirterek, 11’e 11 oynanırken daha âlâ olan taraftık. Durumları ve golleri de bulduk. Lakin sonrasında kırmızı kart durumu oldu. İkinci yarı geri çekilip, alan daralttık. Biz 1 kişi eksik halde skoru müdafaaya çalıştık. Bugünkü maksadımız galip gelmekti. Oyuncularımı tebrik ediyorum Taktik manada güzel oynadılar. Taraftarımıza teşekkür ediyorum. Onların dayanağı bizim için çok değerliydi. Bizim Galatasaray ile farkı kapatmak için bütün maçlarımızı kazanmamız gerekiyor. Şampiyonluk yolunda muvaffakiyet olmak istiyorsak oynadığımız maçları kesinlikle kazanmamız gerekiyor dedi.

KUPA MAÇI DAHA GÜÇ OLACAK

4 Nisan’da Sivasspor ile oynayacakları kupa maçının da güç geçeceğini vurgulayan Jesus, Kupa maçında tıpkı halde oynarlar mı bilemiyorum lakin o maçın daha sıkıntı olacağını bekliyorum. Umarım oyuncularımız bugünkü üzere akıllı bir oyun sergilerler. Bir kaç günümüz var, Valenciya bugün şanssız sakatlık yaşadı. Öteki sakat oyuncularımızın da hazır duruma geleceğini umut ediyorum tabirlerini kullandı.

VALENCİA’NIN DURUMUNA BAKACAĞIZ

Valencia’nın sakatlığıyla ilgili de bilgi veren Portekizli teknik adam, Tabip olmadığım için net bir teşhis belirtemem. Hastaneye gitti fakat bilgi sahibi olduğumuz kadarıyla kendine geldi. Bu cins başa sert darbeler alındığı vakit 24 saat gözlemlenmesi gerekiyor. Durumuna bakacağız diye konuştu.

HAKEMLER BİZE KOLAY KIRMIZI GÖSTERİYOR

Hakemlerin Fenerbahçe’ye kolay kırmızı kart gösterdiğini söz eden Jorge Jesus, Hakemlerin bize kolay kırmızı kart gösterdiğini düşünüyorum. Bu birinci değil, ikinci değil, üçüncü değil, dördüncü değil. Bu sene forvet oyuncularımız kırmızı kart gördü. Batsuayi, Pedro atılmıştı. Hakemler kolay kırmızı kartlar gösteriyor. Umarım yarınki Beşiktaş-Galatasaray maçı uygun bir maç olur ve hakemler maçı âlâ yönetir. Bizim saha içinde düzgün olmamız ve kendi maçlarımızı kazanmamız gerekiyor diyerek kelamlarını noktaladı.

ÇALIMBAY MAKÛS GOLLER YEDİK

Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay ise final üzere gördükleri bir maçı kaybettikleri için üzgün olduklarını belirterek, Antalya maçından sonra çok kısa bir müddet idman yaptık. Maça güzel başladık, beklemediğimiz bir anda gol yedik. Bugün en büyük eza yediğimiz goller. Çok makûs yedik golleri. Hele yediğimiz birinci gol. En büyük yanlışımız ise alandaki pas yanlışlarıydı. Top bizdeyken rakibi atağa kaldırdık ve beklemediğimiz goller yedik. Telafi etme bahtını gerçekleştiremedik. Rakibin 10 kişi kalması onlara dezavantaj oldu. ikinci yarı baskı yaptık lakin olmadı. Kolay goller yiyip, isteneni veremezseniz yenilgi olağan. Beklediğimizin çok altında bir oyun oynadık. Çok yanılgı yapan oyuncular oldu. Beklediğimiz randımanı alamadık. Bununla ilgili yapacak bir şey yok. Tek yapacağımız şey 3 gün sonra oynayacağımız kupa maçı. Tek niyetimiz o dedi.

ALİ ŞAŞAL SAKAT SAKAT OYNADI

Valencia’nın sakatlandığı konumda, kaleci Ali Şaşal’ın da sakatlandığını ancak oyuna devam ederek yanılgı yaptığını vurgulayan Çalımbay, Ali orada yanlış yaptı. Valencia ile sakatlandığında oyundan çıkması lazımdı. Tabipler çıkmasını söylemesine karşın çıkmamış. Devre ortası sorduğumda ‘Ayağım ağrıyor lakin oynarım diye düşündüm’ dedi. Büyük yanılgı. Sakat sakat oynadı. Son yediği gol, elinden kaçırdığı golde ayağından ötürü muhtemelen tam eğilemedi. Ziya da tıpkı formda çıktı. Profesyonel oyuncunun bu tıp şeylere müsaade vermemesi gerekiyor. Hem kadroya, hem kendine ziyan. Anında çıksa oyundan ağrısı büyümeyecekti, lakin maalesef devam etmiş. Sakat sakat devam edince devre ortasında çıktı tabirlerini kullandı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Aktüel