FATİH ERBAKAN: 8 BAŞLI BİR İDARE VAAT EDİYORLAR

FATİH ERBAKAN: 8 BAŞLI BİR İDARE VAAT EDİYORLAR

Seçimlerde Cumhur İttifakı’nı destekleyeceklerini açıklayan Yine Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan Millet İttifakı’na tenkitlerde bulunarak, ‘Tam 8 başlı bir idare vaat ediyorlar. Hepsi başka partilerden ve hepsi başka telden çalacak. 7 tane cumhurbaşkanı yardımcısı, bir tane cumhurbaşkanı, adeta 7 kocalı Hürmüz modeli üzere sekizli idare modeli söylüyorlar’ dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, Ümraniye’de ‘Sevgi Yürüyüşü’ne katıldı. Alemdağ Caddesi’nde gerçekleşen yürüyüşte evvel esnafla selamlaşan Fatih Erbakan vatandaşlarla bir ortaya gelerek açıklamalarda bulundu. 14 Mayıs’ta gerçekleşecek olan seçimde Cumhur İttifakı’nı destekleyeceklerini belirten Erbakan ‘Bir oy Erdoğan’a bir oy Yine Refah’a’ dedi.

‘MİLLETİMİZ İNANÇ ÖZGÜRLÜĞÜ ALANINDAKİ KAZANIMLARIMIZIN KAYBEDİLMESİNİ İSTEMİYOR’

Erbakan, ‘Her vakit söz ettiğimiz üzere milletimiz ferasetini bu sefer de konuşturacak ve 14 Mayıs’ta Cumhur İttifakı’na en büyük dayanağı vererek ferasetini bir sefer daha gösterecektir. Milletimiz bir kez şu bahiste çok hassas; inanç özgürlüğü alanındaki kazanımlarımızın kaybedilmesini istemiyor. Bugün 7’li masaya baktığınız vakit ‘İmam hatiplerin fazlasını kapatalım, Ayasofya’yı tekrar müze yapalım, 5 yaşında çocuğa Kur’an mı öğretilir’ Bu Taliban zihniyetidir? üzere telaffuzları lisana getiren başörtüsüne anayasal bir garanti getirileceği vakit mecliste ‘Hayır, Bu laikliğe alışılmamıştır, onay vermeyiz’ diyen 28 Şubat zihniyetinin izleri var. Bu nedenle milletimiz Türkiye’nin 4 bir yanında burada İstanbul’da da gördüğümüz üzere her geçen gün artan bir formda dayanağını Cumhur İttifakı’na Yine Refah Partimize ve sayın Cumhurbaşkanımıza veriyor? halinde konuştu.

‘BU 7’Lİ MASAYA LGBT LOBİLERİ DAYANAK VERİYOR’

Erbakan Kelamlarına şöyle devam etti:

“Kendi ulusal ve manevi bedelleriyle, inancıyla barışık olmayan, daha milletin oyuna muhtaçlık duyduğu sırada dahi bu açıklamaları yapan ve iktidar olursa Türkiye’yi nereye sürükleyeceği belirli olmayan bu yapıya milletimiz geçit vermeyecek. Bu 7’li masaya PKK’nın, Fethullah Gülen örgütünün yöneticileri dayanak veriyor. Açın internette görüntüleri sayısız. Bu 7’li masaya LGBT lobileri dayanak veriyor. Bunlar sayın cumhurbaşkanımızın da dediği üzere LGBT’ci. UYGUN Parti’nin genel lider yardımcısı Amerika’da LGBT yürüyüşüne katılıyor ve ‘Arkadaşlarımızla süper bir gün yaşıyoruz? diyor. HDP Genel Merkezi İstanbul’da LGBT’ye karşı miting yapıldığı gün bir saat içerisinde ‘LGBT’ye karşı olmak nefret, insanlık suçudur’ diye açıklama yapıyor, yayınlıyor. Pekala CHP? Cumhurbaşkanı adayları, ‘LGBT Türk aile yapısını bozmaz, bir ziyan vermez’ diyor. Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayları çok affedersiniz eş cinsel evliliklerle ilgili ne düşünüyorsunuz dendiğinde, ‘efendim çok doğal, herkesin kendi tercihi, özgürlüğü lakin toplum buna hazır değil’ diyor. Yani toplum hazır olsa pek doğal biz bu nikahları kıyacağız manasında konuşuyor. E bunlar LGBT’ci olmuş. Bunlara millet, Ümraniye, İstanbul geçit verir mi??

‘GELDİKLERİNDEN BERİ YÜZDE 200’DEN FAZLA ULAŞIMA ARTIRIM YAPILDI’

Fatih Erbakan, ‘Efendim, bunları söylüyorsunuz da Türkiye’de de ekonomi çok külfetli, hayat pahalılığı, enflasyon var, işsizlik var. Tamam, siz de yanlışsız söylüyorsunuz da bunları siz mi çözeceksiniz’ Siz kim, bu meseleleri çözmek kim? Siz yıllarca iktidar, iktidar ortağı olduğunuzda yaşanan ekonomik krizleri, kıtlıkları, devalüasyonları, bir sente muhtaç olduğumuzu bu millet unuttu mu sanıyorsun? Ekonomi

‘HEPSİ FARKLI TELDEN ÇALACAK’

Erbakan ‘Tam 8 başlı bir idare vaat ediyorlar. Hepsi farklı partilerden ve hepsi farklı telden çalacak. 7 tane cumhurbaşkanı yardımcısı, bir tane cumhurbaşkanı adeta 7 kocalı Hürmüz modeli üzere sekizli idare modeli söylüyor. ve ‘Halkın seçtiği Cumhurbaşkanı 7 tane yardımcıdan onay almadan rastgele bir adım atamayacak’ diyorlar. Bu türlü bir devlet idaresi düşünebiliyor musunuz, bu idare işler mi? Bu idare biçimi, Türkiye’yi karmaşaya, kaosa, belirsizliğe, krize sürükleyecek, geçmişte olduğu üzere ekonomik krizlere, devalüasyonlara sürükleyecek bir idare biçimidir? formunda konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Aktüel