Fatih Erbakan: "14 Mayıs, Tekrar Refah ve Cumhur İttifakı'nın büyük zaferlerine vesile olacak"

Fatih Erbakan: “14 Mayıs, Tekrar Refah ve Cumhur İttifakı’nın büyük zaferlerine vesile olacak”

Fatih Erbakan : ” 14 Mayıs, Tekrar Refah ve Cumhur İttifakı’nın büyük zaferlerine vesile olacak”

Yeniden Refah Partisi Gaziantep milletvekili aday tanıtım toplantısı yapıldı

GAZİANTEP – Yine Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, Gaziantep’te düzenlenen milletvekili aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, ” 14 Mayıs, Yine Refah Partisi ve Cumhur İttifakı’nın büyük zaferlerine vesile olacak” dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, Gaziantep milletvekili aday tanıtım toplantısına katıldı. Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılan aday tanıtım toplantısında partililer tarafından coşkulu biçimde karşılanan Yine Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, kıymetli açıklamalarda bulundu.

14 Mayıs Tekrar Refah Partisi ve Cumhur İttifakı için büyük zaferlerine vesile olacak”

14 Mayıs‘ta Türkiye’nin tarihi bir seçim için sandık başına gideceğini tabir eden Yine Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, ” 14 Mayıs‘ta yapılacak seçimler Türkiye için tarihi bir mana taşıyor. 14 Mayıs tarihi Yine Refah Partisi ve Cumhur İttifakı için büyük zaferlere vesile olacak” dedi.

“Ülkemiz için Cumhur İttifakı çatısı altında seçimlere girme kararı aldık”

Erbakan, partisinin vilayet başkanlığı önünde düzenlediği mitingde, “Hepimizin bildiği üzere Yine Refah Partisi olarak seçimler öncesinde son derece kıymetli stratejik bir karar aldık. Ülkemiz için, milletimiz için, devletimiz için, yeni kuşaklar için, ailemizin korunması için, inanç özgürlüğü alanındaki kazanımlarımız için Tekrar Refah Partisi olarak Cumhur İttifakının çatısı altında seçimlere girme kararı aldık. Bu kararımızın iyi ve uğurlu olmasını diliyorum. Neden bu türlü söyledim, neden ailemiz için, yeni kuşaklarımız için, devletimiz için, ülkemiz için bu türlü bir karar aldık, dedim. Zira karşı bloktaki partilerin, yedili masanın temsilcilerinin ve bilhassa de yedili masadaki en önde gelen parti olan CHP’nin sözcülerinin ifade ettikleri, bizi bu türlü bir karar almaya itti de onun için. Bu türlü bir yedili masanın Türkiye’de iktidar olmasına vesile olmamak ismine ülkemiz, milletimiz için bu türlü bir kararı aldık neden bu türlü söylüyorum işte açıklamaları ortada, sahiden de 2023’ün Türkiye’sinde bu açıklamaları yaparak seçime girdiklerine inanmakta zorlanıyoruz” dedi.

“Geçmişten beri milletin inancıyla arbedeli bir yapıya sahip olan CHP bu seçimde de gerçek yüzünü gösteriyor”

Konuşmasında CHP ve Millet İttifakı’nın milletin kıymetleriyle hengameli bir tavır sergilediğini söz eden Fatih Erbakan, “Bunlar 4-6 yaş ortasındaki çocuklarımızın Kur’an öğrenmesine karşı. Bin sene İslam’a bayraktarlık yapmış bir ecdadın torunlarına, bu ecdadın torunlarına bu aziz milletimize söylediklerine bak. Bu beşerler elbette ki çoluğuna çocuğuna Kur’an öğretecek, dinini öğretecek ancak hayır. Bunlar geçmişten beri milletin kıymetleri ile inancıyla hengameli bir yapıya sahip. CHP bu seçimde de gerçek yüzünü gösteriyor” tabirlerini kullandı.

“Bunlar mescitlerde ezan okunmasından, imam hatiplerden rahatsız”

CHP zihniyetinin mescitlerde ezan okunmasından ve imam hatiplerden rahatsızlık duyduğunu söyleyen Erbakan, “Bakın CHP’nin milletvekili adayı canlı yayında söylüyor, görüntüsü şu anda cep telefonumda var. Neymiş o uğraşacağı sorun diyor ki efendim bu mescitlerde hoparlörden, minareden ezan okunduğu vakit beşerler rahatsız oluyor. Bu kadar çok mescitten, bu kadar yüksek sesle ezan okunmasından hastası var, yaşlısı var, ders çalışmış istirahat etmek isteyen gençler var, bu ezanlar yalnızca caminin içinde okunsun, minareden hoparlörden ezan okunmasın diyor, düşünebiliyor musunuz? Tekrar tıpkı milletvekili adayı birebir konuşmanın içinde başka kıymetli bir mevzu da diyor imam hatip okulları haddinden fazla bir sayıya ulaştı, bu kadar gereksinim fazlası imam hatip okulu istemiyoruz. Öyleyse ben meclise girdiğim vakit CHP milletvekili olarak bu imam hatiplerin fazlalıklarını da kapatılması için gayret edeceğim, diyor. Artık ben ne demiştim, ne kadar makyaj yaparsa yapsın, ne kadar kıyafetini değiştirirse değiştirsin, ne kadar helalleşme, şu, bu derse desin, CHP’nin genetik özellikleri, yapısal özellikleri 70 yıldan beri değişmedi” formunda konuştu.

“Türk aile ve toplum yapısına alışılmamış her şeye sıcaklar”

Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türk aile ve toplum yapısına muhalif her şeye olumlu tutum sergilediklerini ve bilhassa LGBT ile eşcinselliği savunduklarını vurgulayan Fatih Erbakan, “Cumhurbaşkanı adayları Sayın Kılıçdaroğlu’na canlı yayında soruyorlar, efendim LGBT, Türk aile yapısına ziyan verir mi size nazaran diyorlar, ‘ne münasebet efendim, neden versin, bu da herkesin kendi özel hayatı kendi tercihidir. Türk aile yapısına ziyan vermez’ diyor” sözlerini kullanan Erbakan, “İşte yedili masanın cumhurbaşkanı adayı bu, Cumhurbaşkanı yardımcısı adayları İstanbul Belediye Lideri katıldığı bir programda kendisine de soruyorlar, çok affedersiniz eşcinsel evliliklerle ilgili ne düşünüyorsunuz, dendiği vakit, diyor ki efendim, bu pek doğal bir tercih sorunu lakin şu anda toplum buna hazır değil. Millet şimdi buna hazır değil, düşünebiliyor musunuz yani toplum millet hazır hale gelirse yahut getirebilirsek eşcinsel evliliklerde çok olağan bir biçimde yapılabilir, manasında bu konuşmayı yapıyor” tabirlerine yer verdi.

“Ayasofya’yı yine müze haline çevirmemiz lazım diyorlar”

Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik tenkitlerine devam eden ve amaçlarında Ayasofya Cami’nin bulunduğunu belirten Erbakan, “Allah koruma buyursun. Allah bunlara fırsat vermesin, ‘Ayasofya’yı yine müze haline çevirmemiz lazım’ diyor, Ayasofya’nın camii olması yanlışsız bir adım olmadı diyor” diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Said Vakkas Yağcı – Siyaset