Eski Adalet Bakanı Gül, imali tamamlanan konutların anahtar teslim merasiminde konuştu Açıklaması

Eski Adalet Bakanı Gül, imali tamamlanan konutların anahtar teslim merasiminde konuştu Açıklaması

Eski Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, sarsıntıya dirençli, inançlı ve huzurlu kentler inşa edeceklerini belirterek, “Demokrasisi güçlü, özgürlüğü daha da sağlam, iktisadı güçlü, ekmeği büyüten ve kelamı güçlü, tesiri güçlü global liderliğe gerçek ilerleyen Türkiye’yi kuracağız.” dedi.

Ak Parti Gaziantep milletvekili adayı Gül, Kuzeyşehir’de imali tamamlanan 727 konutun anahtar teslim merasiminde yaptığı konuşmada, konutların güzel olmasını diledi.

Gaziantep’in daima büyüyen, gelişen, bölgenin ve ülkenin önder kentlerinden biri olduğuna, kentin büyüdükçe taleplerin, sıkıntıların da arttığına işaret eden Gül, en değerli problemlerden birinin de konut olduğunu, sorunun tahlili için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük takviye verdiğini lisana getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 100 bin konut muştusu verdiğini hatırlatan Gül, böylece hem konut almak isteyen vatandaşların daha uygun konuta ulaşacağını hem de kiraların düşmesini hedeflediklerini kaydetti.

TOKİ’nin yatay mimariyle inançlı konutlar inşa ettiğini belirten Gül, şunları aktardı:

“Son sarsıntı gösterdi ki burada TOKİ’nin varlığı ülkemiz için kıymetli bir koşul. Gördük ki TOKİ’de bir tane vatandaşımızın bile burnu kanamadı, hamdolsun. O yüzden zelzeleye dirençli kentler oluşturma konusunda çabalarımızı sürdüreceğiz. Önümüzdeki devirde bu mevzudaki uğraşlarımızı tekrar kararlı bir formda sürdüreceğiz. İmar hukukunu Anayasal seviyeye taşıyacağız. İmar affı üzere düzenlemeler getiren uygulamaları çıkaramayacağımıza dair anayasa kararı getireceğiz. Anayasayı değiştireceğiz, hiçbir vakit imar affı üzere uygulamalar, yasal düzenlemeler bundan sonra yapılamayacak. Bunu önümüzdeki devir yapacağız. Vatandaşlarımız için, sarsıntıya dirençli kentlerle, inançlı, huzurlu kentlerle, demokrasisi güçlü, özgürlüğü daha da sağlam, iktisadı güçlü, ekmeği büyüten ve kelamı güçlü, tesiri güçlü global liderliğe hakikat ilerleyen Türkiye’yi kuracağız.”

Gül, Kuzeyşehir’de 500 yataklı hastane yapılacağı muştusunu vererek, “Tüm bunları nasıl yapıyoruz? Tüm bunları milletimizin dayanağı ve Cumhurbaşkanımızın liderliğiyle yapıyoruz. İşte 14 Mayıs’ta önümüzde bir seçim daha var. Bu hizmetlerin devamı için, istikrarın devamı için sizlerin çok güçlü dayanağına muhtaçlığımız var.” sözlerini kullandı.

Önümüzdeki devirde konut hanımlarının sigortalı olabileceğini, emekli maaşı alabileceğini, gençlere de kredi ve birtakım kampanyalar verileceğini söz eden Gül, maaş girmeyen mesken kalmayacağını ekledi.

Gaziantep Valisi Davut Gül, Kuzeyşehir’de eğitim yatırımlarının 9’uncu ayda tamamlanmasıyla okul meselesinin kalmayacağını belirterek, bölgenin her geçen gün kıymetinin artacağını kelamlarına ekledi.

Şahin, Kuzeyşehir’de 130 bin metrekarelik alana havuz, çocuk kütüphanesi ve toplumsal tesislerin yer aldığı millet bahçesi yapılacağını kaydetti.

Protokol üyeleri daha sonra, Şehitkamil Belediyesince yapılan, içerisinde pazar yeri, kütüphane, taziye meskeni, kurs merkezi ve dükkanların yer aldığı “Kuzeyşehir Ünite Merkezi”nin açılışını gerçekleştirdi.

Programlara AK Parti milletvekili adayları ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: AA / İsimsiz Günebakan – Şimdiki