Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: 'Bizim Alevi'ye de hürmetimiz var'

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: ‘Bizim Alevi’ye de hürmetimiz var’

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na hitaben, “Sana kim dedi, ‘Alevi misin, değil misin?’ Bizim Alevi’ye de hürmetimiz var. Her çeşide hürmetimiz var. Bunu söylemene ne gerek var? Sen Aleviliğini yaşa lakin anlatmaya gerek yok. Bu tablo, CHP’yle hiçbir ilgimizin olmamasına karşın bizi bile rahatsız ediyor” dedi.

Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Başşehir Millet Bahçesi’nde düzenlenen mitingde konuştu. Erdoğan, özetle şunları söyledi:

“Ata ocağım Rize ise, doğup büyüdüğüm yer İstanbul ise ülkeme ve milletime aşkla hizmet ettiğim yer de Ankara’dır. Bu kent, medeniyet pınarının membaı olan yerdir. Biz, 21 yıllık Ankaralı olarak, bozkırın ortasındaki bu kenti taşı, toprağı, her şeyi ile seviyoruz. Her çabamızda yanımızda olan Ankara’nın kadirşinas beşerlerine şükranlarımı sunuyorum.

“14 MAYIS’TA BENİM MİLLETİM, BUNLARI SİYASİ MEVTA YAPACAK”

4 yıldır İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de ne yaptınız? İzmir bir yağmur görmesin; çamur, çukur, alıyor başını gidiyor. Bunların üç tarifi var. Şayet CHP’yi tanımak istiyorsanız; çöp, çukur, çamur. İstanbul’a belediye lideri olduğum vakit İstanbul’u bu türlü tanıdım. İstanbul’u bu kardeşiniz kurtardı. Bunları bilmeyenlere hatırlatmak kaide. Başkent’in havalimanını kim yaptı? Biz. Bu yolları kim yaptı? Ankara’daki metroları kim yaptı? İstanbul, İzmir o denli değil mi? Bunlarda palavradan öteki bir şey bulamazsınız. Palavranın en değerli mihmandarı kimdi biliyor musunuz? Bay bay Kemal. Palavra dersi almak istiyorsanız yazıhanesine müracaat edin. 14 Mayıs’ta benim milletim, bunları siyasi mevta yapacak. Biz, ilhamımızı, tarih boyunca birçok zorlukların üstesinden gelen bu kentten aldık. Ankara, Ulusal Uğraş’ta düşman toplarının sesleri buradan duyulurken asla diz çökmedi. Ankara, safını ulusal iradeden yana belirledi. Ne vesayete ne darbeye teslim oldu. 15 Temmuz’da Ankara dimdik ayakta durdu.

ALTILIYDI, YEDİLİ OLDU, DOKUZLU OLDU”

Bu FETÖ avanesi kimlerle birlikte? Bay bay Kemal’le bir arada. Diğer kim var? İP var, yavrucuklar var. Evvelce almamışlardı, artık HDP’yi de aldılar. Sonra Ankara, İstanbul belediye liderlerini aldılar. Altılıydı, yedili oldu, dokuzlu oldu. Sen onlarla yürü, bizim yanımızda millet var. Bizim yanımızda cumhur var. Cumhuru yanına alamayan avucunu yalar. Ankara, artık yeni bir destan yazmaya hazırlanıyor. Bir tarafta 15 Temmuz ihanetinin rövanşını almak isteyenler var, FETÖ’nün katillerini cezaevinden çıkarıp ortanıza gönderme kelamı verenler var. Yeniden birebir tarafta, bölücü emellerini gerçekleştirmek için, Cumhuriyet’imizle hesaplaşmak için yanıp tutuşanlar var.

Bunların gözlerini o denli bir hırs bürümüş ki PKK mensuplarının siyasi uzantılarıyla pazarlıklara oturdular. Bay bay Kemal var, Meral Hanım var, HDP var, Davutoğlu’su var, Bebecan’ı var. Ankara Büyükşehir, İstanbul Büyükşehir Belediye Liderlerini konuşmak yersiz, onlar da var. Evvel Allah’a, sonra milletime inanıyorum. Bay bay Kemal, sen talimatı nereden alıyorsun? Kandil’den. Kandil ne diyor? ‘Biz, artık bay bay Kemal’i destekliyoruz’. Arkadaşı Kandil baronu, olanlardan bu ülkeye yarar olur mu? Dünyanın dört bir yanındaki PKK’lılar, FETÖ’cüler, terör örgütleri, tüm güçleriyle 14 Mayıs’ta Bay bay Kemal’e takviye veriyor. Bölücü terör örgütüyle ortasına uzaklık koyamayan örgüt yöneticileri, Bay bay Kemal için oy dileniyor.

“NASIL OLUYOR DA OLMAYAN BİR ŞEYİ GETİRİYORSUN”

Ekonomiden zerre kadar anlayanlar düşünsün, ne diyor Bay bay Kemal? Londra’dan 300 milyar dolar getirecekmiş. Sen bir sefer hangi görevdesin? Nasıl oluyor da olmayan bir şeyi getiriyorsun? Herhalde bunlar, daha evvel getirdikleri esrar, eroin vs., bunların bedelini geri döndürme üzere çabası var. Olmayan bir şey vaat edilmez ve gelmez. Ancak palavra, bunda irtifa kesmemiş. Bu 300 milyar doların hesabını 14 Mayıs’ta sormaya var mıyız? Bu palavranın hesabını sormaya var mıyız?

GÜÇ BELA İKİ ELLERİYLE KALP YAPMAYI BECERİR”

Karşımızda farklı görünüm var. Referansı olmayanlar, akıllarına ne gelirse üfürüyor. Bu kadar seçime girdi, hangisinden sonuç aldı? Ankara’ya ‘iyi günler’ diyor. 4 yıldır yapmadınız da bundan sonra mı yapacaksınız? İstanbul’u, İzmir’i sel aldı götürdü, ne yaptınız? İzmir Körfezi kokudan geçilmiyor. Biz Haliç’i kurtardık, bunlar rezil etti. Beş tane Ankara keçisi teslim edin, kaybedip gelir. Güç bela iki elleriyle kalp yapmayı becerir.

“BU MİLLET, SİZİ AVUCUNUN İÇİNDEKİ SUYLA BOĞAR”

Atatürk Havalimanı’nı ABD’li bir kümeye vereceklermiş. Türkler, ABD’li şirketin sahipleri. Onlarla görüştüm. ABD’ye gittiğimde onlar bana geldiler. ‘Siz bu türlü yatırım yapmak isterseniz kapımız açık’ dedim. Hele hele yatırımcı için sonuna kadar kapılarımız açık. O gün başbakanım, hala gelecekler. Elden gelenle övünülmez. Geç bu işi. Takmış TEKNOFEST’e, onunla ilgili konuşuyor. Bu milletin evlatlarına hiçbir şey yapamazsınız. TEKNOFEST’i, İHA’ları, SİHA’ları, Akıncıları, Kızılelma’yı alamazsınız. Bu millet, sizi avucunun içindeki suyla boğar.

“EMEKLİ, EMEKÇİ, MEMUR, MAAŞINI ALIP ALMAYACAĞINI YAŞAMAK İSTEMEZ”

Hiçbir insanımız, ülkesinin 21 yıllık kazanımlarının tehlikeye düşmesini istemez. Evladının geleceğinin belirsizliğe gömülmesini istemez. Güvenlik kaygısı yaşadığı günlere dönmek istemez. Emekli, emekçi, memur, maaşını alıp almayacağını yaşamak istemez. CHP idaresinde memurların maaş almadığı periyotları hatırlıyor muyuz? Saf saf, Savaş Ay’ın programında oturursun köşede.

“BİZİM ALEVİ’YE DE HÜRMETİMİZ VAR. HER ÇEŞİDE HÜRMETİMİZ VAR”

Kaynak: ANKA / Siyaset