ERBAKAN '14 MAYIS SEÇİMLERİ TARİHİ DEĞERE SAHİP?

ERBAKAN ’14 MAYIS SEÇİMLERİ TARİHİ DEĞERE SAHİP?

Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, Gaziantep’te milletvekili aday tanıtım toplantısına katıldı.

Millet İttifakı içinde CHP zihniyetini eleştiren Erbakan, ‘Bunlar LGBT ve eşcinselliği doğallaştırarak Türk aile yapısına alışılmamış haller sergiliyorlar. Mescitlerde okunan ezandan, eğitim alınan imam hatip okullarından rahatsızlar. Bu millet 14 Mayıs’ta gerekli yanıtı sandıkta verecek. Bu yüzden 14 Mayıs seçimleri Türkiye için tarihi bir değere sahip’ dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, Şanlıurfa’da gerçekleştirdiği programının akabinde Gaziantep’te Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde partililerle bir ortaya gelerek milletvekili aday tanıtıp toplantısına katıldı. Tekrar Refah Partililer tarafından coşkuyla karşılanan Genel Lider Fatih Erbakan, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerin Türkiye için tarihi değere sahip olduğunu ve Yine Refah Partisi ile Cumhur İttifakı’nın büyük zafer kazanacağını lisana getirdi.

‘MİLLETİN KIYMETLERİ İLE HENGAMELİ BİR YAPIYA SAHİP’

CHP’nin geçmişten bu yana inançla arbedeli bir yapıya sahip olduğunu söyleyen Erbakan, ‘Bunlar 4-6 yaş ortasındaki çocuklarımızın Kur’an öğrenmesine karşı. Bin sene İslam’a bayraktarlık yapmış bir ecdadın torunlarına, bu ecdadın torunlarına bu aziz milletimize söylediklerine bak. Bu beşerler elbette ki çoluğuna çocuğuna Kur’an öğretecek, dinini öğretecek lakin hayır. Bunlar geçmişten beri milletin bedelleri ile inancıyla arbedeli bir yapıya sahip. CHP bu seçimde de gerçek yüzünü gösteriyor’ diye konuştu.

Erbakan, CHP zihniyetinin okunan ezanlar ve eğitim görülen imam hatip okullarından rahatsızlık duyduğunu ve siyasi temsilcileri aracılığıyla lisana getirdiklerini söyledi.

CHP zihniyetinin ne kadar makyaj yapılırsa yapılsın değişmeyeceğini söyleyen Erbakan, ‘Bakın CHP’nin milletvekili adayı canlı yayında söylüyor, görüntüsü şu anda cep telefonumda var. Neymiş o uğraşacağı sorun diyor ki efendim bu mescitlerde hoparlörden, minareden ezan okunduğu vakit beşerler rahatsız oluyor. Bu kadar çok mescitten, bu kadar yüksek sesle ezan okunmasından hastası var, yaşlısı var, ders çalışmış istirahat etmek isteyen gençler var, bu ezanlar yalnızca caminin içinde okunsun, minareden hoparlörden ezan okunmasın diyor, düşünebiliyor musunuz Tekrar tıpkı milletvekili adayı birebir konuşmanın içinde öteki değerli bir husus da diyor imam hatip okulları haddinden fazla bir sayıya ulaştı, bu kadar gereksinim fazlası imam hatip okulu istemiyoruz. Öyleyse ben meclise girdiğim vakit CHP milletvekili olarak bu imam hatiplerin fazlalıklarını da kapatılması için çaba edeceğim, diyor. Artık ben ne demiştim, ne kadar makyaj yaparsa yapsın, ne kadar kıyafetini değiştirirse değiştirsin, ne kadar helalleşme, şu, bu derse desin, CHP’nin genetik özellikleri, yapısal özellikleri 70 yıldan beri değişmedi tabirlerinde bulundu.

‘LGBT VE EŞCİNSELLİĞİ DOĞALLAŞTIRMAYA ÇALIŞIYORLAR’

Erbakan, Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türk gelenek görenek ve aile yapısına muhalif haller sergileyerek LGBT ve eşcinselliği savunduğunu söyledi.

LGBT ve eşcinselliğin toplumda doğallaştırılmaya çalışıldığını söyleyen Erbakan, ‘Cumhurbaşkanı adayları Kılıçdaroğlu’na canlı yayında soruyorlar, efendim LGBT, Türk aile yapısına ziyan verir mi size nazaran diyorlar, ne münasebet efendim, neden versin, bu da herkesin kendi özel hayatı kendi tercihidir. Türk aile yapısına ziyan vermez diyor. İşte yedili masanın cumhurbaşkanı adayı bu, Cumhurbaşkanı yardımcısı adayları İstanbul Belediye Lideri katıldığı bir programda kendisine de soruyorlar, çok affedersiniz eşcinsel evliliklerle ilgili ne düşünüyorsunuz, dendiği vakit, diyor ki efendim, bu pek doğal bir tercih sorunu lakin şu anda toplum buna hazır değil. Millet şimdi buna hazır değil, düşünebiliyor musunuz yani toplum millet hazır hale gelirse yahut getirebilirsek eşcinsel evliliklerde pek olağan bir formda yapılabilir, manasında bu konuşmayı yapıyor. Allah koruma buyursun. Allah bunlara fırsat vermesin, ‘Ayasofya’yı tekrar müze haline çevirmemiz lazım’ diyor, Ayasofya’nın camii olması hakikat bir adım olmadı diyordiye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Şimdiki