Efelerli Çocuklar, 23 Nisan'ı Coşkuyla Kutladı

Efelerli Çocuklar, 23 Nisan’ı Coşkuyla Kutladı

Efeler Belediyesi Gündüz Bakımevlerinde eğitim gören öğrenciler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutladı.

Efeler Belediyesi’nin Adnan Menderes Mahallesi’ndeki Gündüz Bakımevi’nde düzenlenen 23 Nisan kutlamasına, kreşlerde eğitim gören öğrenciler ve ebeveynleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Efeler Belediye Lideri Mehmet Fatih Atay ve eşi Güneş Atay da çocukları yalnız bırakmadı. Rengarenk kıyafetler giyen ve ay yıldızlı bayrakları ellerine alarak sahneye çıkan çocuklar, kümeler halinde çeşitli oyunlar oynadı, müzikler söyledi.

Gösterilerin akabinde konuşan Lider Atay, “Geleceğimiz olan çocuklarımızı yetiştirirken ebeveynlerimize yardımcı olmak ve çocuklarımızın eğitimlerine en düzgün biçimde katkı sunmak için çalışıyoruz. Ulu Başkan Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda ilerlemeye devam edeceğiz. Bizim umudumuz ve geleceğimiz çocuklarımız. Umarım bu ülkeyi bizden daha güzel yönetirler. Yaşasın 23 Nisan” dedi.

BAŞKAN ATAY’DAN 600 ÇOCUĞA HİZMET VERECEK BAKIMEVİ SÖZÜ

Atay, konuşmasının devamında, Efelerli ebeveynlere bir de müjde verdi. Okul öncesi eğitimin ehemmiyetine vurgu yapan Atay, şunları söyledi:

“4 aylık müddette Astim Organize Sanayi Bölgesi’nde 600 öğrenci kapasiteli Gündüz Bakımevi’nin temelini atacağım. Kelam veriyorum. O bölgedeki fabrikalarda çalışanlar, çocuklarının okul öncesi eğitimi konusunda kuşku etmeyecekler. Bayanlar, iş yerine giderken çocuklarını itimatla emanet edebilecekler. Bunları sizin için yapıyorum; özgürleşmeniz, sosyalleşmeniz ve ekonomik bağımsızlığınızı kazanmanız için. Bu ülkede sevgiyi yeşertecek olan çocuklarımızın keyifli olmasını sağlayacak olanlar siz bayanlarsınız.”

Kaynak: ANKA / Lokal