DP Genel Lideri Uysal, partisinin Çanakkale vilayet başkanlığını ziyaret etti Açıklaması

DP Genel Lideri Uysal, partisinin Çanakkale vilayet başkanlığını ziyaret etti Açıklaması

Demokrat Parti (DP) Genel Lideri Gültekin Uysal, partisinin Çanakkale vilayet başkanlığını ziyaret etti.

Uysal, Millet İttifakı’nın milletvekili adaylarıyla birlikte gerçekleştirdiği ziyarette partililerle bir ortaya geldi.

Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Gültekin Uysal, 14 Mayıs’taki seçimin demokratik bir imtihan olduğunu söyledi.

Bu seçimin tıpkı vakitte bir muhasebe kavşağı olduğunu vurgulayan Uysal, “Sadece 21 yıllık bir iktidar devri değil. Süratle değişen bir vakit dilimi içerisinde bu büyük cumhuriyeti yine hem bölgesel, hem de global manada kodlama mecburiyetiyle karşı karşıya kaldığımız bir süreçte bir büyük uğraş veriyoruz. Problemimiz yalnızca bir iktidar değişimi değildir. Onun ötesinde Türkiye’nin büyüklüğüne denk bir siyasi akılla, programla, takımla buluşturabilme gayretidir. Milletimizin gücünü biliyoruz. Nereden geldiğimizi biliyoruz. Bu büyük geçmişi hiçbir formda yok varsaymıyoruz.” dedi.

Cumhuriyetin başlangıcını 3 Kasım 2002 olarak görmediklerini lisana getiren Uysal, şöyle devam etti:

“Yüzüncü yılında cumhuriyetin daha büyük muvaffakiyetleri hak ettiğine inanıyoruz. Bu ülkenin bu kadar berbatlığı hak etmediğini de biliyoruz. O açıdan işleyen bir demokrasi, işleyen bir hukuk sistemi, işleyen bir hür piyasa nizamıyla birlikte insanlarının potansiyelini ortaya çıkartacak bir eşit fırsatlar sistemini Türkiye’de icra edeceğimize inanıyorum. O açıdan söyleyecek kelamı bitmiş, gücü bitmiş, fikren, ruhen, bedenen tükenmiş, karşıda bir siyasal yapı var.”

Ziyarete, CHP Çanakkale Vilayet Lideri Güler Koçer, UYGUN Parti Çanakkale Vilayet Lideri Selahattin Yıldızlar ile milletvekili adayları da katıldı.

Kaynak: AA / Burak Akay – Siyaset