Diyanet İşleri Lideri Erbaş, Tekirdağ'da "Sabah Namazı Buluşması" aktifliğine katıldı Açıklaması

Diyanet İşleri Lideri Erbaş, Tekirdağ’da “Sabah Namazı Buluşması” aktifliğine katıldı Açıklaması

Diyanet İşleri Lideri Ali Erbaş, Tekirdağ‘da Hacı Sabri Mescidi’nde “Sabah Namazı Buluşması”na katıldı.

Erbaş, sabah namazını kıldırdıktan sonra yaptığı konuşmada, Allah‘ın Müslümanların yaptığı her şeye şahit olduğunu söyledi.

Sabah namazı buluşmasına katılanlara teşekkür eden Erbaş, ” Allah‘ın şahitliğini kazanmaktan daha büyük mükafat var mı? İşte ibadetler bunun için. İbadetler kulluğumuzun sözüdür. Allah bizi niçin yarattı? Gelsin dünyada yesin, içsin, yatsın kalksın, sonra ölsün diye yaratmadı. Allah ‘cinleri de insanları da fakat bana ibadet etsinler diye yarattım’ buyurdu. İbadetlerle kendimizi, nefsimizi eğitmemiz gerekiyor.” dedi.

İbadetlerin Müslümanlar için kıymetli olduğunu vurgulayan Erbaş, Müslümanların kötülüklerden uzak durup, güzelliklerle meşgul olması gerektiğini lisana getirdi.

“Çocuklarımızı Kur’an’ın güzellikleriyle eğitmeye çalışalım” diyen Erbaş, konuşmasına şöyle devam etti:

“Onlara Kur’an’ın hoşluklarını öğretelim. Rabbimiz diyor ki ‘Bana uyanlara uy’. Pekala Rabbimize uyanlar kimler? Peygamberler, peygamberlerin yolunda gidenler, anlı secdeye gidenler, beli ruküya eğilenler. Kur’an da kendine, ailene namazı emret diyor. Hocam ‘bir sefer söyledim, iki kez söyledim’ diyorlar. Bin kez bile söyleyebilirsiniz lakin güler yüzle, tatlı lisanla, ürkütmeden, müjdeleyerek, yavrum ‘namaz ne kadar büyük bir ibadet’ bin defa söyleyebilirsiniz. Bundan üşenmek, bıkmak yok. Son nefesimize kadar uygunluğu emredip, berbatlıktan men etmek üzere bir vazifemiz var.” tabirlerini kullandı.

Programa Tekirdağ Vali Vekili Kaan Peker, Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler, Süleymanpaşa Belediye Lideri Cüneyt Yüksel, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Vilayet Müftüsü Mustafa Soykök ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: AA / Mesut Karaduman – Şimdiki