Diyanet İşleri Lideri Erbaş, Tekirdağ Hafızlık Kız Kur'an Kursu icazet merasimine katıldı

Diyanet İşleri Lideri Erbaş, Tekirdağ Hafızlık Kız Kur’an Kursu icazet merasimine katıldı

Diyanet İşleri Lideri Erbaş, Tekirdağ Hafızlık Kız Kur’an Kursu icazet merasimine katıldı

TEKİRDAĞ – Diyanet İşleri Lideri Prof. Dr. Ali Erbaş, Süleymanpaşa Müftülüğü Bölge Yatılı Hafızlık Kur’an Kursu’nun hafızlık icazet merasimine katıldı.

Süleymanpaşa ilçesindeki Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde düzenlenen merasim öncesi, Tekirdağ İslam Yapıtları Fotoğraf Standı’nı açılışını gerçekleştiren Erbaş, “Tekirdağ’da bizler için umut veren faaliyetler gerçekleştiriyoruz, etkinliklere katılıyoruz. Bugün inşallah 101 hafızımızın, hafızlık merasimine katılacağız. Ondan öncesinde standımızın açılışını yapıyoruz. Tekirdağ’da bulunan İslam Yapıtlarının fotoğraflarından oluşan standımızı açmış olacağız. Bu sergiyi dolaşan gençlerimiz tarihini bilecekler, tarihimize gidecekler. Biz ne kadar çok eser görürsek, tarihimizi ve medeniyetimizin zenginliğini çok daha âlâ anlamış oluruz. İnşallah gençlerimiz sergiyi gezerler ve medeniyetimizin zenginliklerini görerek kazanım içinde olurlar. Cenab-ı Haktan hayırlar diliyorum, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Ardından hafızlık icazet merasimine katılan Erbaş, “Zihinlerimizi aydınlatan ve bizlere sonsuz ufuklar açan aziz kitabımızın ezberlenmesinin heyecanı bizi bu hoş yerde buluşturdu. Bizlere bu türlü bir hoşluğu yaşatan rabbimize sonsuz hamd’u senalar olsun. Kur’an-ı Kerim bizleri aydınlığa çıkartan bir hidayet rehberi ve bir hakikatın membahıdır. Aziz rabbimiz İbrahim müddetinde; ‘Habibim, kitabı sana insanları karanlıktan aydınlığa çıkartasın diye indirdik’ diyerek bu mevzuyu bizlere öğretmektedir. Kardeşlerimizin hafızlıkları güzel olsun” diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Tunay Özdemir – Aktüel