DEVA Partisi Genel Lideri Babacan, Iğdır mitinginde konuştu Açıklaması

DEVA Partisi Genel Lideri Babacan, Iğdır mitinginde konuştu Açıklaması

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, “Bizim DEVA Partisi olarak maksadımız çok net. Biz tam demokrasi diyoruz, eksik gedik değil tam demokrasi. Tam demokrasi gelsin ki hak yerini bulsun, hukukun üstünlüğü olsun.” dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Iğdır’a gelen Babacan, esnafı ziyaret edip vatandaşlarla sohbet etti.

Babacan, daha sonra Doğubayazıt Caddesi’nde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, önlerinde kritik bir seçimin olduğunu söyledi.

Seçimlere 6 parti olarak ortak cumhurbaşkanı adayıyla gireceklerini hatırlatan Babacan, “Sayın Kılıçdaroğlu’nu cumhurbaşkanı adayımız olarak belirledik. Birinci pusulada daima birlikte takviye vereceğimiz Sayın Kılıçdaroğlu’na yalnızca Millet İttifakı’na mensup partiler değil diğer partiler de takviyelerini açıkladılar, onlara da teşekkür ediyoruz. Birinci pusulada cumhurbaşkanımızı seçeceğiz. Sayın Kılıçdaroğlu’nun isminin altına evet mührünü basacağız inşallah.” diye konuştu.

Yönetime geldiklerinde düzgün yapılan, dürüst yapılan bütün projelere dayanak vermeye devam edeceklerini anlatan Babacan, şunları kaydetti:

“Hatta daha âlâ projelerin altına imzamızı atacağız inşallah. Biz diyoruz ki tıpkı vakitte projelerin eksiği varsa tamamlayacağız, yanlışsa düzelteceğiz. Bizim DEVA Partisi olarak maksadımız çok net. Biz tam demokrasi diyoruz, eksik gedik değil tam demokrasi. Tam demokrasi gelsin ki hak yerini bulsun, hukukun üstünlüğü olsun. Adalet gelsin bu ülkeye diye çalışıyoruz. Tam demokrasi demek Türk, Kürt, Arap, Laz, Çerkez, Boşnak hiç fark etmez, Sünni, Alevi, Caferi fark etmez, hangi mahalleden olursa olsun, hangi görüşten olursa olsun, herkes bu ülkenin eşit ve onurlu vatandaşı olacak dedik. Bizim gayemiz ülkemizde eşit vatandaşlık unsurunu hakim kılmaktır. Bu ülkede yaşayan herkesin birinci sınıf vatandaş olması demektir. Hiç kimsenin bir diğerine üstünlük taslamadığı bir Türkiye’dir, bunu gerçekleştireceğiz.”

Kaynak: AA / Hüseyin Yıldız – Siyaset