DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan: 'Algıları Ayarlama Enstitüsü' gerçekleri gizliyor

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan: ‘Algıları Ayarlama Enstitüsü’ gerçekleri gizliyor

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Lideri Ali Babacan, Cumhurbaşkanlığı İrtibat Başkanlığı’nı kastederek, ” Ankara‘da Cumhurbaşkanı’na direkt bağlı çalışan bir bina var, biz ona ‘Algıları Ayarlama Enstitüsü’ diyoruz. İşleri güçleri gerçekleri gizlemek. Gençlerin lisanıyla ‘rende binası’. Ne yapıyor bu rende binası? Bizlerin konuşmalarını cımbızlayıp televizyondan, toplumsal medyadan, WhatsApp kümelerinden gösteriyor. Bir cümle kuruyoruz, alıyor iki kelimeyi, güya diğer bir şey söylemişiz üzere yayıyorlar. Zira korkuyorlar. Gerçekler o kadar ağır ki korkuyorlar” dedi.

Ali Babacan, bugün Iğdır’da yurttaşlara seslendi. Babacan, şunları söyledi:

“DAMADIN BAKANLIĞI PERİYODUNDA, ‘BAK NE HOŞ YÖNETİYOR ENERJİYİ’ DEDİRTMEK İÇİN BARAJLARDAKİ SUYU TÜKETTİLER”

“Sadece ‘Nasıl ucuz elektrik satıyoruz’ diyebilmek için barajlardaki suyu tükettiler. O su bize tarım için, sulama için lazımdı. Damadın bakanlığı periyodunda, ‘Bak ne hoş yönetiyor enerjiyi’ dedirtmek için barajlardaki suyu tükettiler. O gün bugündür Türkiye’deki barajların su düzeyi bir türlü eski noktaya gelemiyor. Hepsini biliyoruz.

“BİZDE ‘ENKAZ DEVRALDIK’ EDEBİYATI YOK”

Bizde ‘Enkaz devraldık’ edebiyatı yok. Mazeret yok. Mazeret üretmeden, laf üretmeden iş üreteceğiz. Alın teri hakkını alsın diye çalışacağız. Daima birlikte zenginleşeceğiz. Buzdolabınızda eksilenlerin yerine konulmasını, pazar torbalarının dolmasını sağlayacağız. Bayramda torununa harçlık veremeyen dedelerin, ninelerin cüzdanının dolmasını sağlayacağız. Evladının eğitimi için binlerce lira döken, lakin yeniden de torpilsiz iş bulamayan ailelerin huzura kavuşması için çalışacağız.

“ANKARA’DA CUMHURBAŞKANI’NA DİREKT BAĞLI ÇALIŞAN BİR BİNA VAR, BİZ ONA ‘ALGILARI AYARLAMA ENSTİTÜSÜ’ DİYORUZ”

Bu milletten topladıkları vergiyi, bu millette palavra söylemek için kullanıyorlar. Biz, idareye geldiğimizde, düzgün yapılan, dürüst yapılan bütün projelere motamot dayanak vermeye devam edeceğiz. Ankara’da Cumhurbaşkanı’na direkt bağlı çalışan bir bina var, biz ona ‘Algıları Ayarlama Enstitüsü’ diyoruz. İşleri güçleri gerçekleri gizlemek. Gençlerin lisanıyla ‘rende binası’. Ne yapıyor bu rende binası? Bizlerin konuşmalarını cımbızlayıp televizyondan, toplumsal medyadan, WhatsApp kümelerinden gösteriyor. Bir cümle kuruyoruz, alıyor iki kelimeyi, güya öteki bir şey söylemişiz üzere yayıyorlar. Zira korkuyorlar. Gerçekler o kadar ağır ki korkuyorlar.

“GÖREVLERİ, KENDİ YANLIŞLARINI ÖRTMEK, DİĞERLERİNİ KARALAMAK”

Ben ‘ülkemiz endüstride gelişsin, rekabet artsın; üreticiler, yatırımcılar siyasetçilere bağlı kalmasın’ diyorum. Onlar ‘Vay Babacan savunma sanayiine karşı’ diyor. Arkadaş, ben bu türlü bir şeyi ne vakit söyledim, göster hele. Yok, palavra söylüyorlar. Ben ‘TOGG var lakin gençler alamıyor. Değerli olan gençlerin otomobil alacak maddi güce kavuşması’ diyorum. ‘Vay Babacan yerli üretime karşı’ diyorlar. O Bağlantı Başkanlığı, 100 milyonlarca lira para harcıyor, Cumhurbaşkanı’na direkt bağlı. Vazifeleri, kendi kusurlarını örtmek, diğerlerini karalamak. Bu milletten topladıkları vergiyi, bu millette palavra söylemek için kullanıyorlar. Biz, idareye geldiğimizde, yeterli yapılan, dürüst yapılan bütün projelere motamot dayanak vermeye devam edeceğiz. Hatta çok daha güzel projelerin altına imza atacağız. Eksiği varsa tamamlayacağız, yanlışsa düzelteceğiz.

“‘BEN FAİZLE GAYRET EDECEĞİM’ DİYE YETKİ İSTEYEN ERDOĞAN, CUMHURİYET TARİHİNİN EN YÜKSEK FAİZİNİ ÖDEYEN DEVLET LİDERİ OLDU”

Dün yeniden bana ‘Bebecan’ demiş. Ben, gençler ismine, ‘Bebecan’ diye adlandırılmaktan gurur duyarım. Gençlere imkan tanındığında ne kadar büyük muvaffakiyet ortaya koyabileceğini vaktinde ispatlamışım. Ne vakit bir muvaffakiyetten bahsedecek olsa eski defterleri kurcalaması gerekiyor. Orada da karşısına ben çıkıyorum, başı bozuluyor. Ondan sonra Bebecan aşağı, Bebecan üst. ‘Ben faizle gayret edeceğim’ diye yetki isteyen Erdoğan, Cumhuriyet tarihinin en yüksek faizini ödeyen devlet lideri oldu.

“ETNİK, DİNİ, MEZHEBİ VE KÜLTÜREL TÜM ÇEŞİTLİLİĞİMİZİ SAHİPLENİYORUZ”

Hedefimiz, eşit vatandaşlık prensibini hakim kılmaktır. Ülkemizde tam demokrasi olsaydı, eşit vatandaşlık olsaydı demokrasimizin üstünde kayyumların gölgesi gezmezdi. Kentlerimizde seçmen iradesi gasp edilmezdi. Bu topraklarda konuşulan hiçbir lisan yok sayılmazdı. Hiçbir lisana ‘bilinmeyen dil’ muamelesi yapılmazdı. Hayalimizdeki Türkiye, hepimizin Türkiye’sidir. Etnik, dini, mezhebi ve kültürel tüm çeşitliliğimizi sahipleniyoruz. Hepsi zenginliğimizdir.

“FİKİRLERDEN KORKULMAZ. KANIYI YASAKLAYAMAZSINIZ”

Her niyet Meclis çatısı altında temsil edilecek. Problemlerimizi TBMM çatısı altında yasal demokratik siyasetle çözeceğiz. Problemlerimizi çatışmayla, şiddetle çözemeyiz. Tam demokrasi yolunda canla başla çalıştık, çalışıyoruz. Fikirlerden korkulmaz. Kanıyı yasaklayamazsınız. Herkes hür, özgür fikir hakkına sahiptir. Ülkemiz, hiç kimsenin dışlanmadığı, hiçbir fikrin ötelenmediği bir ülke olacak inşallah. Türkiye’nin güçlenmesinin yolu, herkesin özgürce konuşabilmesinden geçer.”

VATANDAŞTAN BABACAN’A: “ALLAH ŞAHİDİM OLSUN, HAKSIZLIĞI KABUL ETSEYDİN ŞU AN AK PARTİ’DEYDİN”

Babacan’ın konuşması sırasında bir vatandaş, “Sizlere güveniyoruz. Allah isteği için halka, ülkeye hizmet edin. Seni seviyoruz. Allah şahidim olsun; sen haksızlığı, hukuksuzluğu kabul etseydin şu an AK Parti’deydin. Kabul etmediğin için halkla birliktesin” dedi.

Babacan, vatandaşa, “Biz, arkadaşlarımızla bir arada daima adaletin ve doğrunun yanında durmaya çalıştık” kelamlarıyla karşılık verdi.

Kaynak: ANKA / Siyaset