DEREYE UÇAN ARAÇTA MEYYİT SAYISI 5'E YÜKSELDİ; AYI GİREN YAYLA KONUTUNDAN DÖNÜYORLARMIŞ

DEREYE UÇAN ARAÇTA MEYYİT SAYISI 5’E YÜKSELDİ; AYI GİREN YAYLA KONUTUNDAN DÖNÜYORLARMIŞ

RİZE’nin Çayeli ilçesinde dereye uçan hafif ticari araçta şoför Hayrullah (54), eşi İsmet (51), kızı Beyza Alım (22) ile komşusu Mehmet Özdemir‘in (65) vefatının akabinde ağır yaralanan Mürvet Özdemir (54) de hayatını kaybetti. Meyyit sayısı 5’e yükselirken, 2 ailenin ayı giren Eğzar Yaylası’ndaki meskene gittikleri, kazanın dönüş yolunda yaşandığı ortaya çıktı.

Kaza, dün akşam saatlerinde Buzlupınar köyü mevkisinde meydana geldi. Hayrullah Alım yönetimindeki 34 KB 8639 plakalı hafif ticari araç, yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda denetimden çıkıp, istinat duvarını da aşarak dereye düştü. Şoför Hayrullah, eşi İsmet, kızı Beyza Alım ile Mehmet Özdemir hayatını kaybetti, Özdemir’in eşi Mürvet Özdemir de (54) ağır yaralandı. Sıhhat gruplarınca Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Mürvet Özdemir, bu sabah ömrünü yitirdi. Böylelikle kazada ölenlerin sayısı 5’e yükseldi.

CENAZELER YARIN DEFNEDİLECEK

Bilgin ile Özdemir ailelerinin komşu olduğu, Hayrullah Alim’in ilçede fırın işlettiği, Mehmet Özdemir’in de dolmuşculuk yaptığı belirtildi. 2 ailenin ayı giren Eğzar Yaylası’ndaki konuta gittikleri, kazanın dönüş yolunda meydana geldiği öğrenildi. Beyza Alim’in de 2 yıllık üniversite mezun olup, babasına fırında yardım ettiği bildirildi. Cenazeler, yarın Kaptanpaşa köyünde kılınacak namazın akabinde toprağa verilecek. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yeni